Oinas M & Härkä N

voiko noin päin tulla ikinä järkevää suhdetta? :)
4848
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kyl mä uskosin, et siitä tulee.. tai ainakin itselläni on oonistunu. välillä kolistellaan sarvia aika rankastikin yhteen, mutta sovinto on sit tosi suloinen... anna palaa vaaan

Äänestä

Itselläni ei toiminut. Härkä on jääräpää ja oinas on itsepäinen. En suosittele edes kokeilemaan, suosittelen sinua etsimään muita. Pikku vinkki vain:)

Äänestä

minä ole oinas ja mieheni on härkä. Olemme tulleet aika kivasti toimeen jo 15 v. Täytyy vain muistaa ettei toista voi omistaa ja antaa tilaa kummallekkin hengittää eli omaa aikaa.Uskollisuus on selviö kummallekkin.Tulisuutta on tottakai mutta puhumalla niistä selviää.Onnea vaan teille kummallekkin.

Äänestä

Ollaan oltu 30 vuotta yhdessä ( 16 vuotiaista saakka ) Mies on todella itsepäinen oinas, viisas ja kätevä käsistään. Mitäpä se härkänainen muuta kaipaa - paitsi romantiikkaa, jota joudut opettaa oinasuroolle todella pidemmän kaavan kautta. Mutta eihän oinas tyhmä ole ja oppii aikanaan. Oinasmies on siitä kiva, ettei se suutu eikä tappele, vaikka osaaki mököttää. Mökötyksen lopetan minä sanomalla: "Lopetappa nyt tuo turha mökötys"... ja siihen se loppuukin.
Oinas tarvii omaa tilaa, sitä ei auta sitoa olemaan just siinä missä haluat. Jos hänellä on menoa, hän menee eikä siinä auta pulista vastaan. Tosin jos niitä menoja alkaa olla haitaksi asti, niin hommaa itsellesi menoja samaan aikaan - eipä aikaakaan kun oinas oppii pysymään kotosalla taas. Hän on nimittäin aika omistushaluinen eikä katsele hyvällä, jos kovin menet. Minun oinas on luotettavin mies maailmassa, en ole vielä luotettavampaa keksinyt.
Sitä eivät maailman tuule heilauttele eikä se haihattele naapurin rouvan perään. Tosin - miksi haihattelisi, onhan hänellä vaimona sensuelli härkä, joka ei jätä kylmäksi ketään.

Oinaalla on muuten tosi hyvä huumorintaju, osaa kertoa tarinat ja vitsit totisella naamalla ja saa porukat nauramaan. Härkä ja oinas osaavat kestitä vieraitaan ja viihdyttää porukkaa aamutunneille.

Huonoin puoli oinaissa on se, että ovat todella omanapaisia eli ajattelevat aina eka itseään. Siinä tahtoo epäitsekkään härän pinna palaa monta kertaa! Mutta kyllä siitäkin selviää kun sen tietää.

Onnea teillekin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tiedonhaluinen :) kirjoitti:

voiko noin päin tulla ikinä järkevää suhdetta? :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu