rankkaa on.

mehmed.

Keskusteltii tossa just lasin ääressä hetfiiltin dzeimssin kans siitä, kuinka rankkaa on olla rockstara. Onhan se kiva, ku on rahaa, ja joka ihmiset ottaa kaiken roskan, mitä lyriikoihin kehtaa tunkea jonakin elämää suurempana totuutena.

Mut aika typerää ku minnekkään ei voi mennä. Turha ees yrittää. Perskärpäsiä jokapaikka täynnä. Ainahan sen baarin voi vuokrata itelleen privaattikäyttöön, mutta ei siellä sillon ole mitään elämää.

Ja sitäpaitsi on se törkeetä, ku lapset ja vähän vanhemmatkin varastaa meiän musaa verkosta. ja soittaa piisejä kellareissaan maksamatta siitä meille teostomaksuja. no, ei se mitään jos soittasivat ees hyvin, muttakun ei.

Ja radiossa ei soi koskaan meiän musaa, jotain klassista vaan, ainakin ylen ykköseltä.

Ja, sekin viel et jeesus on kuulemma vielläkin suurempi idoli ainakin jossain päin maailmaa, vaikkei edes kukaan muista yhtään sen kirjottamaa piisiä.

1

432

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ahvenanmaan keisari

      ainakin sulla näyttää olevan hyvät välit bändin kanssa kun voi tollasesta jutustella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      320
      1792
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      75
      1274
    3. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1267
    4. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      134
      1147
    5. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      79
      927
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      85
      871
    7. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      833
    8. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      118
      794
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      48
      780
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      726
    Aihe