Kertokaas nyt, miksi ihmeessä miksi mieheni ei halua minua. Olen hyvännäköinen ja saan huomiota osakseni aika useinkin. Mutta en omalta mieheltäni. teen mitä tahansa niin mitään ei tapahdu. En tiedä missä vika. Aina jokin kiertää aihetta, väsynyt, ei tee mieli, ei vaan huvita.
Harrastamme seksiä, ehkä kerran kuukaudessa. Alan jo tuntea oloni halvaksi jos yritän lämmitellä edes kerran viikossa. Aina sanotaan ettei saa painostaa. Mutta juuri siksi en kohta jaksa yrittää, kun ajattelen että painosta.
Mikä miestäni vaivaa??
Harrastamme seksiä, ehkä kerran kuukaudessa. Alan jo tuntea oloni halvaksi jos yritän lämmitellä edes kerran viikossa. Aina sanotaan ettei saa painostaa. Mutta juuri siksi en kohta jaksa yrittää, kun ajattelen että painosta.
Mikä miestäni vaivaa??
Vastaukset 6
Vanhimmat
Onko miehelläsi mahdollisesti masennusta tai liiallista alkoholin käyttöä? Itselläni on "edellisessä elämässä" siitä omakohtaista kokemusta. Loppujen lopuksi ei viagrakaan enää auttanut.
Ex-vaimoni jätti minut ja on nyt onnellinen uuden miehen kanssa. Samoin minulla toimii nyt hyvin uudessa suhteessa.
En kuitenkaan tarkoita sitä, että teidän pitäisi erota. Ainakin nuo masennus/alkoholiasiat pitäisi selvittää. Mielialalääkkeissäkin on eroja. Toiset tekevät haluttomaksi, jotkut eivät (minulla Aurorix, minkä olen todennut hyväksi).
Koetya saada urkittua häneltä hänen fantasioistaan. Hänellä voi olla jotain, mistä ei tohdi puhua kanssasi. Kaikki emme ole samanlaisia. Entä esim. Bi-ajatukset. Monilla on niitä mutta tukahduttavat ne ja silloin ei mikään kulje.
jos sillä on toinen nainen ehkä olet kakkonen eikä sitä kiinnosta ota selvää mitä se touhuaa ja hanki itsellesi uusi mies
Voisiko hän murehtia salaa jotain työpaikkaongelmaa.
Esim uhkailtua työn loppumista tai jotain häneen kohdistuneita moitteita .
Jotkut hautovat näitä itsekseen eivätkä kehtaa jakaa edes siippansa kanssa ongelmia.
Huoli toimeentulosta vähentää kyllä erotiikan tarpeitakin.
Toivottavasti hänellä ei ole ajatuksissaan fantasioita muista naisista.
Tai jospa hän on hiukan mustasukkainen ja yrittää kostaa sitä muilta saamaasi huomiota.
eli tyydytätkö sängyssä itseäsi vai miestäsi, vai ajatteletko jotain kolmatta ?
Oletko narsisti ? Nalkutatko ?
Onko pakko saada orgasmi ?
jne
Itselläni oli kerran nainen jota en vaan halunnut, katselin muita ja mietin miten pääsen eroon entisestä.