Jousimies+Vesimies?

Jouskari-tyttö

Osaisiko joku ihana ihminen kertoa realistiset mahdollisuudet jousimiehen ja vesimiehen suhteen tulevaisuudelle?
Millaista yhteiselo tulisi olemaan jatkossa? Ja mitä molemmat osapuolet todellisuudessa odottavat suhteelta ja toisiltaan? Miten tälläinen suhde ylipäätään voisi toimia?

5

1739

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vesimies tyttö Ani

      Moi, jos olet kauhean mustasukkainen veskari lähtee takavasemmalle, kun kärsivällisyys loppuu. Hän ei kestä jatkuvaa epäilyä,kiukuttelua, vyön alle lyömistä. Kannattaa laskea kymmeneen maybe sataan ja harkita vielä sittenkin kannattaako paukauttaa jostain asiasta päin naamaa yleensä rauhallinen vesimies vaikenee loukkauksen iskusta mutta ne kertyy " veskarin tietokantaan" ja kun kovalevy on täysi, hän nostaa kytkintä.Jousimiehet ovat ihania ihmisiä, mutta kohtele Vesimiestä niin kuin haluaisit itseäsi kohdeltavan, tai maybe vielä paremmin, anna hänelle tilaa hengittää älä hengitä niskaan. Tein radikaalin päätökseni, ja jätin hänet itkukurkussa en jaksanut enää ja siitä ei ollut enää puhumista. t. Vesimies tyttö Ani

    • womaly

      Minun poikani on vesimies, ja ei ole ollut helppoa hänen kanssaan, silti rakastan poikaani suuresti, vesimies on tosi herkkä ja vaikka usein tuntuu että hän ei kuule mitä hänelle sanotaan, kannattaa muistaa että imee kuitenkin kaiken, seurustelin vähän aikaa vesimies miehen kanssa, juttu ei oikein toiminut, mies kyllästy minuun ja kiltteyteeni, olin hänelle ilmeisesti liian vanha ja hän minulle liian pieni kokoinen.

    • Vesimiehen kanssa asuva

      Jousimiehestä ja vesimiehestä on jossain kirjoitettu että ne ovat tähtikartan paras yhdistelmä. Itse olen asunut vesimiehen kanssa yli kolme vuotta. Vesimies ei halua naista joka liikaa roikkuu kiinni, vaan kaipaa vapautta. Jousimieshän itsekin rakastaa vapautta.

    • VJo

      Kokemusta löytyy 6,5 vuoden ajalta, joista 4 asuttu yhdessä. Elämä oli kuin tanssia, tosin loppui siihen että minä (jouskarinainen) en kyennyt sitoutumaan ja perustamaan perhettä vaan halusin pitää vapauteni vaikka vesimiestä rakastinkin. Muuten kaikki oli täydellistä.... Kyllä harmittaa mutta en enää asialle mitään mahda!

    • sopivat

      mainiosti sopivat jouskari ja vesimies molemmat rakastavat omaa vapauttaan ja ovat matkustavaisia maailmanparantajia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      22
      2788
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      10
      1902
    3. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      67
      1769
    4. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      52
      1755
    5. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      97
      1683
    6. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      119
      1663
    7. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      70
      1450
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1245
    9. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      31
      1188
    10. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1188
    Aihe