Mitäpä jos asettuisin eholle täällä lapin vaalipiirissä, hyväksyisittekö. Sitoudun tieten itsenäisyyden asialle ja niihin puheenvuoroihin ja näkemyksiin joita viestimissä olen esittänyt.
Erittäinkin täältä pohjoisen suunnalta olisi mukava saada tietää ketä olisi tukijoukkoon tulossa.
Erittäinkin täältä pohjoisen suunnalta olisi mukava saada tietää ketä olisi tukijoukkoon tulossa.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jos olet kiinnostunut ehdokkuudesta, niin tässä vaiheessa luontevinta on ottaa yhteyttä ITSENÄISYYSPUOLUEEN puheenjohtaja Antti Pesoseen puh. 0400-565 366 tai jätät yhteystietosi allekirjoittaneen sähköpostiin [email protected] niin asia käsitellään puoluehallituksen kokouksessa ensin siitä kanssasi keskustellen. -Jos joku ihmettelee ehdokashakuamme, olemme nämä nettiyhteydetkin ottaneet käyttöömme löytääksemme hyviä ehdokas ehdokkaita.
Automaattisestihan jokainen ilmoittautunut ei tule valituksi, mutta jokaisen halukkuuteen suhtaudumme tarjousta arvostaen.
Eli otappas yhteyttä yhteystietojen selvittämiseksi.
Terveisin! Kauko Laihanen
ja läpeensä mätä yhteiskunta tarvitsee suursiivousta ja täysremonttia, johon tehtävään tarvitaan kaikkia totuuden ja oikeuden puolustajia.
Ja ne vähätkään ei ole halukkaita yhteistyöhön oikealta, totuuden / oikeuden perustalta ja sen mukaisesti yhdistymiseen / yhteistyöhön.
Selkeästi ja kuuluvasti niitä totuuksia / oikeuden mukaisuuden perustuksia kaikilta osin julkituomaan ja tunnustamaan niiden totuuden ja oikeuden, =kaiken laillisuuden lähdettä paljastamaan. Niin että, kaikki tulisivat tietämään mikä kaikki on oikeuden mukaista ja mikä kaikki vääryyden mukaista.
No, tässä jotain pientä aluksi, siitä mistä on kysymys, ja miksi VÄÄRYYS ja PaHUUS on päässyt valtaan johtavaan ja hallitsevaan asemaan....
Tämä IHMETYTTÄÄ, miksi ihmiset ei vieläkään lähes 2000 vuotta totuuden kirkastajasta (Kristuksesta Jeesuksesta) osaa erottaa hyvää pahasta eikä väärää oikeasta, ei vielä sittenkään kun se kohdistuu itseensäkin. Itsekin vääryyden mukaiseen ja pahuuteen osallistuneena saa tavalla tai toisella ennemmin tai myöhemmin ansaitseman osansa niistä kärsimyksistä, joita ne väärin teot ym. muita kohtaan rakkaudettomuudet, vääryydet ja pahuudet = (laittomuudet) sanoineen ja tekoineen, valintoineen ja valtuuttamisineen aiheuttaa.
Viimeistään ajan rajan tuolla puolen (ikuisuuden puolelle), vääryyden ja pahuuden, eli saatanan puolella ja puolesta toimivilla ja elävillä (Vielä tänäkin päivänä lähes kaikki ihmiset!) Osoitteenaan on se, HIRVEIDEN loputtomien kärsimysten puoli. Siksi Jumalan on sallittava vielä hirveämpiä asioita tapahtuvaksi, kuin mitä nämä; joita on jo tähänkin asti ollut, maailman sotineen ym. suurine erilaisine vitsauksineen. Vaikka nekin jo olleet, todella hirveitä ja niitäkin todella paljon. Joka puolella maailmaan.
Ei kuitenkaan nekään ole vielä vaikuttanut tarpeeksi, että kääntyisitte pahoilta! Valtavia kärsimyksiä ja hirveitä turhia menetyksiä, niin ihmisille, eläimille, kuin koko luomakunnallekin aiheuttavilta, saatanallisuuden puolesta kohellusten teiltänne ja elämän tavoiltanne. Kaiken mahdollisen tuhon ja turmeluksen tuottamisiltanne! Ja, niin henkisten kuin fyysistenkin KÄRSIMYSTEN kaikille ja kaikelle tuottamisiltanne, OMAKSIKIN onnettomuudeksenne! Jopa ikuiseen kadotukseen näin tuomioksenne! Sen itse kunkin, näin eläen ja toimien itselleen ansaiten!
Teitä on muistuteltu, on valistettu, varoitettu Itse Isä Jumalan ja Pyhän vanhurskaan poikansa Kristuksen Jeesuksen ja apostoliensa, sekä profeettojensa kautta koko 6000 vuotta kestäneen historian ajan, eli ensimmäisistä ELÄVISTÄ, (hengellisistä ihmisistä) joihin Jumala Puhalsi / laittoi taivaallisen elämän Hengen). Eli Aatamista ja Eevasta lähtien, jonka jälkeläisiä kaikki olemme.
Jotka sitten ensimmäisenä ihmisinä lankesi Jumalaa vastaan tottelemattomuuteen, alkoivat uskomaan Jumalaa vastaan nousutta ja taivaasta ulosheitettyä kapinaenkeliä Luciferia, Suomeksi perkelettä. Jonka tähden heidät heitettiin ulos Paratiisista. Samoin kuin kapina enkeli ja pettäjänsä Lusiferkin taivaasta. Jonka viettelyksiin varoituksista ja valistuksista huolimatta lankesivat, Jumalan henki muistutteli koko ajan mutta eivät välittäneet niistä!
Samoin on käynyt kaikille ihmisille, eli jokaiselle jälkeläisilleen sen jälkeenkin. Voimakkaista muistutuksista, puhutteluista, varoituksista, valistuksista ja oikeaa elämän tapaa osoittamisista huolimatta, Kristusta Jeesusta lukuun ottamatta! Joka kirkasti ja paljasti mikä kaikki on pahuutta ja vääryyttä, joista tulee raskaita seuraamuksia. Ja, joka osoitti ja viitoitti opetuksillaan, sanoillaan ja teoillaan, sekä itsensä että apostoliensa kautta SEN: Ei mitään pahaa eikä väärää kenellekään eikä millekään oikean, TODELLISEN ELÄMÄN suunnan, tien sen päämäärään asti (täydellisyyteen). Jonka ihmiset sitten onnettomuudekseen ristiin naulitsivat, niin kuin tekevät edelleenkin toistuvasti kukin kohdallaan ja kohdalleen hänet / täydellisyys opit RISTIIN nauliten = HYLJÄTEN!
Valiten perkeleen / saatanan puolen, sitä palvellakseen ja ylistääkseen!? Ja se kyllä kuuluu ja näkyy todella voimakkaasti kaikkialla, jokaisen omassakin ympäristössä! Ja lähes jokaisen siihen itse kunkin osallistuen! Ja niiden hirveistä seuraamuksista valtavista monilukuisista erilaisista ja eri tasoisista onnettomuuksista, ja valtavasta onnettomuudesta.(pahoinvoinnista), tiedotus välineet raportoi monin eri tavoin päivittäin, joka puolelta maailmaa! Joiden tähden sitten itketään valitetaan ja vaikerretaan, jopa suuren enemmistön äänillä. Jotka kyllä kuuluu taivaisiin asti. Mutta, kun ei kukaan välitä, eikä itsekään halua kuitenkaan todellisesti apua, eivät halua luopua pahuuksistaan eikä vääryyksistään, joilla näitä hirveitä kärsimyksiä tuotetaan! Jeesus nimessä terv./ palvelijansa
Kokon Suomi on pidettävä asuttuna ja maakuntien asukkaat tarvitsevat omat ehdokkaansa eduskuntavaaleihin ja eduskuntaan.
Olen seurannut EU-Suomessa Lapin autioittamista ja alasajoa...
Lapintilanteesta on tehtävä erillinen aloitus täällä Itsenäisyyspuolueen sivulla. Käynnistetään ehdokashaku Lappiin.
Tervehtien
SiskoSuomi
[email protected]
ja nykyiset eduskuntapuolueet ovat laidasta laitaan umpisokeita ja umpikuuroja sille, mitä tässä maassa todella tapahtuu. (Kymmeniä kirjeitä eduskuntaan ja ministereille - ja lähes turhaan.)
Siispä muutoksen tekijöitä ja muutosvoimia todella tarvitaan.
Tässä yksi turha kirje:
http://www.aretalogia.com/kansakunta/avoin.kirje.html
Lapin on ehdottomasti saatava ehdokas myös Itsenäisyyspuolueen riveistä. Mainitsemasi Lapin autioittaminen on EU:n syytä liian suurilla Natura-alueilla, mihin vain Itsenäisyyspuolue osaa vastata kielteisesti. Nyt, kun ESR:n ja EMOTR:n rahoituksetkin loppuivat, Lapilla ei ole lähes mihinkään hankkeisiin rahoitusta, korkeintaan lääninhallituksen ja maakuntaliiton rahoitukset.
Matkailu on Lapin suurin elinkeino, mutta teollisuus, perus- ja päivittäispalvelut heikkenevät koko ajan elinkeinorakenteessa. Kaikkien elinkeinojen pitäisi olla tasa-arvoisia mielestäni. Näin ollen ei ole ihme, että Lappi menettää asukkaita, jotka lähtevät työn perässä etelämmäksi. Minunkin mielestä Lapin pitää pysyä asuttuna eikä EU-eliitti saa puuttua Lapin asukas- ja elinkeinoasioihin.