Keskenmenon oireet ja raskaustesti...

Tuolla keskenmeno puolella ei vastausta saa vaikka sinnehän tämä oikeastaan kuuluisikin. Sain toisen peräkkäisen keskenmenon jo viikko sitten, mutta oireet senkun jatkuu ja melkeinpä pahempanakin...Kuinka kauan nämä oireet voi jatkua keskenmenon jälkeen??...Ja kuinka kauan voi raskaus vielä näkyä kotitesteissä??Mahdollinen raskauden jatkuminenkaan ei runsaasta vuodosta huolimatta ole pois suljettu,mutta en silti jaksa uskoa siihen!!!Kokemuksia...???kiitos!!!
62173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Otsikko hieman harhaan johtava...Tarkoitin siis "keskenmenon jälkeiset oireet ja raskaustesti"...

Äänestä
  • Kaiken sekoilun lisäksi laitoin tämän kuitenkin tänne keskenmeno puolelle!!Tarkoitus oli odotus..!Noloa...

    Äänestä

vastata. Mutta ittelläni tuli just "omituiset" menkat. Kirkasta verta aluks ja nyt sellasta rusehtavaa. Rintoja kolottaa niinkuin niihin kertyisi maitoa imetysten välissä. pari päivää sitten oli hirveet alavatsa kivut, kerran kun oli kysta tuolla jossain sattui samalla lailla. Voiko tää olla keskenmeno? Vatsaa turvottaa, eikä mun kyllä pitäis olla raskaana.

Ja sitten se avain kysymys: voiko raskaus näkyä kotitesteissä kuukautisten/keskenmenon jälkeen?

T. Luulosairasko?

Äänestä
  • Ainahan se raskaus on mahdollista!

    Sen tiedän tuosta testiasiasta,että muutaman päivän se voi näkyä keskenmenon jälkeen vielä kotitestissä, mutta että kuinka kauan!?Se itseänikin kiinnostais!Itse menen verestä otattaan huomenna r.testin, niin saan selvyyden sitten, onko hormoni tippunu normaalisti!

    Milloin sinulla oli nuo "oudot menkat"...yli 2viikon jälkeen tuskin näkyy enää edes veritestissä olitko raskaana!Jos on alle 2vko:a, niin kipase sinäkin pikasesti labraan!

    Äänestä

En tiedä spontaanista keskenmenosta. Itse jouduin akavintaan rv 11 4 kun sikiö kuollut rv 10.Negatiivisen raskaustestituloksen sain runsas 2 vkoa kaavinasta.

Äänestä

Sain vasta tänään negatiivisen tuloksen raskaustestistä vaikka keskenmenosta on jo neljä viikkoa. Viikko sitten oli vielä heikosti positiivinen. Mulle suoritettiin kemiallinen raskauden keskeytys kun oletettuja viikkoja oli tasan 10. Tosin alkio oli kuollut jo viikolla 6. Nyt odotellaan sitten kuukautisia jos sitten vaikka yrittäisiin uudelleen...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Möksö kirjoitti:

Tuolla keskenmeno puolella ei vastausta saa vaikka sinnehän tämä oikeastaan kuuluisikin. Sain toisen peräkkäisen keskenmenon jo viikko sitten, mutta oireet senkun jatkuu ja melkeinpä pahempanakin...Kuinka kauan nämä oireet voi jatkua keskenmenon jälkeen??...Ja kuinka kauan voi raskaus vielä näkyä kotitesteissä??Mahdollinen raskauden jatkuminenkaan ei runsaasta vuodosta huolimatta ole pois suljettu,mutta en silti jaksa uskoa siihen!!!Kokemuksia...???kiitos!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu