Idiootit Salolaiset

Kyllä tänään on taas Salolaisten perusälykkyysosamäärä todistettu melkoisen alhaiseksi. Paikallinen lehti kirjoittaa nettisivuillaan, kuinka tänään avatun kauppakeskuksen ilmaiseksi jaetut sadevarjot olivat aiheuttaneet sekasorron. Siellä on kuola valuen jonotettu ilmaisten sateenvarjojen perään, ei voi olla totta. Uskomatonta!!!
204431
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

joka ton idean on keksinyt. Kyllä se tiedetään millä kansa saadaan paikalle :)

Äänestä

ja sinä luulet että tätä tapahtuu pelkästään täällä Salossa?!
Olisitpa ollut katsomassa kun Mylly avattiin miten siellä jonotettiin ilmaisia tavaroita jo monta tuntia ennen kaupan avaamista!!

Äänestä

taitaa poikaa harmittaa kun jäit ilman.hah, mä sain 4.

Äänestä

Voi, voi....niitä ilmaisia sateenvarjoja tai muuta kamaa jonotetaan missä tahansa, ei pelkästään Salossa.
Ryysis oli Plazassa varmaan pienempää kuin Helsingissä Stokan hulluilla päivillä. siellähän käydään jopa käsirysyä tavaroista.

Äänestä

Kun on pari euroa taskussa, voi ostaa esim. TL-tukusta sateenvarjon ihan jonottamattakin. Oman ääliöryhmänsä muodostavat ravintolaan jonottajat. Sitten vielä usein maksavat sisäänpääsystä. (Jos sattuvat pääsemään.)

Äänestä
  • Juu, niitä tänään jaettuja sateenvarjoja saa TL-tukusta kympillä kolme kappaletta.
    Tyhmää sellaisen takia itseään mennä telomaan.
    Eikä siellä uudessa kauppakeskuksessa myydä yhtään mitään, mitä ei jo aiemmin olisi ollut myytävänä. Samoja pissisrättejä ja rihkamaa löytyy varmaan kaikilta jo ennestäänkin!

    Äänestä

en kyllä kehtais myöntää olevansa seudulta, näen silmissäni sen koheltamisen mitä siellä oli ollut LOL! Ku ei vaa sattuis mitään.......

Äänestä

Kylhän satteenkeppi täytyy olla :)

Äänestä
  • sieltä lähti ainakin yksi eläkeläinen ambulanssilla ryysiksen jälkeen :D evoluutio korjaa hamstraajat.

    Äänestä

ovat sitten kuvien kera iltasanomissa tänään!

Äänestä
  • Eipä nämä hamstraajat välttämättä ole tyhmiä. Vaan kauppakeskuksen johto, siis henkilöt, jotka tällaisen ilmaisjaon järjestivät, olivat täysin pihalla. Hommassa ei ollut järjen häivääkään. Kauppakeskuksen johtaja ilmoitti lehdessä, että avajaispäivänä odotetaan 35 000 kävijää ja sitten järjestetään EURON arvoisten sateenvarjojen jako ruuhkaisimpaan paikkaan, mitä uudesta kauppakeskuksesta löytyy. Täysin ammattitaidotonta toimintaa.
    Vastuu on täysin kauppakeskuksen johdolla. HÄVETKÄÄ!!!!!

    Äänestä

  • hämmästyttää kirjoitti:

    Eipä nämä hamstraajat välttämättä ole tyhmiä. Vaan kauppakeskuksen johto, siis henkilöt, jotka tällaisen ilmaisjaon järjestivät, olivat täysin pihalla. Hommassa ei ollut järjen häivääkään. Kauppakeskuksen johtaja ilmoitti lehdessä, että avajaispäivänä odotetaan 35 000 kävijää ja sitten järjestetään EURON arvoisten sateenvarjojen jako ruuhkaisimpaan paikkaan, mitä uudesta kauppakeskuksesta löytyy. Täysin ammattitaidotonta toimintaa.
    Vastuu on täysin kauppakeskuksen johdolla. HÄVETKÄÄ!!!!!

    Turvallisuudesta ei ollut tietoakaan eilen. Paniikin ollessa pahimmillaan, ei kauppakeskuksen turvallisuudesta vastaavat henkilöt saaneet edes rullaportaita pysäytetyksi. Kesti ikuisuuden, ennen kuin joku toimi ja rullaportaat pysähtyivät. Ongelmia tuntuu olevan, eikä ammattitaito riittänyt eilen niitä eliminoimaan.

    Äänestä

  • vertikainen kirjoitti:

    Turvallisuudesta ei ollut tietoakaan eilen. Paniikin ollessa pahimmillaan, ei kauppakeskuksen turvallisuudesta vastaavat henkilöt saaneet edes rullaportaita pysäytetyksi. Kesti ikuisuuden, ennen kuin joku toimi ja rullaportaat pysähtyivät. Ongelmia tuntuu olevan, eikä ammattitaito riittänyt eilen niitä eliminoimaan.

    niin ehkä turvallisuusalan henkilöllä oli vaikeuksia päästä nopeasti paikalle ihmismassan läpi kun taas Salkkareiden toimittaja ottaa portaiden vieressä tyytyväisesti kuvia kaaoksesta mutta ei vaivaudu pysäyttämään portaita..Oma lehmä ojassa mutta kaipa se oli sitten kuvien arvoista.Vaikka tilanne oli kaoottinen niin repesin kun näin kuvan salkkareissa.....

    Äänestä

Kyllähän tuon arvasi jo etukäteen mitä tiedossa oli. Nykyajan ihmiset ovat materialisteja ja jos jotakin saa ilmaiseksi niin se aiheuttaa pakonomaista tarvetta ja hysteriaa saada jokin hömppä tavara veloituksetta tässä nykymaailmassa missä joutuu jokaisesta muovikassistakin maksamaan ostoksien yhteydessä :).

Äänestä

Vaikea on ymmärtää moista joukkohysteriaa tippa-
keppien takia. ihminen on nykyään omituinen olento.
Pelkästään salolaisista ei liene kysymys, koska
kuvassa (sss 27.10.2006) vilahtelee koko suurseudun
alueen väestöä. Muuten olen sitä mieltä, että uuden
kuntaliittymän nimeksi pitäisi saada Suurseutu.
Onhan meillä jo suurseudun osuuskauppakin, joka näin
välttäisi nimenvaihdon ongelman.

Äänestä
  • hysteerisesti ilmaisen roinan perässä kulkevat ovatkin lähinnä seniilejä eläkeläisiä

    Äänestä

Viisi ihmistä kuulemma loukkaantui niissä avajaisissa. Sekoilivat liukuportaissa, jota en ollenkaan ihmettele kun olen niiden käyttöä Salossa seurannut. Niitä ei salolainen yksinkertaisesti osaa käyttää. Seisotaan keskellä ja levitetään kädet varmuuden vuoksi kaiteille, ettei kukaan vain pääsisi ohi. Kuitenkin on kysymys vain naurettavista pätkäportaista.

Kakarat levitetään rivistöksi ja pulisemaan jäädään aina käytävien ahtaimpiin kohtiin. Sitten mulkoillaan kun lehmät kun joku pyytää tietä.

Salon kaltaiseen tuppukylään ei saisi rakentaa liukuportaita ensinkään,
nykyisetkin täytyisi purkaa!

Äänestä
  • kun ne kerran ovat naurettavat pätkäportaat niinkuin itsekin sanoit. Eihän siinä kauaa kulu vaikkei ohi pääsisikään?!?!

    Äänestä

  • tommosia ihmisiä, kun "seuraa liukuportaiden käyttöä" Eikö muuta tekemistä ole? onko muistiinpanot ja kaikki?

    Liukuportaat menee miten menee, mutta ne eläkeläiset näkee tuttuja juuri siinä ylä/ala päässä ja siihen sitten jäädään huutamaan "no hei hei" ja "kato" ja muuta paskaa. Jos täälläkin oikeasti asuisi ihmisiä niin sieltä tunkisi 30 ihmistä niskaan ja voisi ensimmäisestä kerrasta oppia, ettei siihen jäädä seisomaan. Mutta kun ei ole kuin 5 tulossa takaa, niin siihen jäädään aina ja joka kerta saa ne 2-5 ihmistä sompailla jostain välistä.
    vois kai sanoa "anteeksi" tai "vittuun ny siitä" mut lopputulos on sama tuijotus naama vääränä ja kotona kahvipöydässä kauhistelu ja seuraavalla kerralla siinä seisotaan taas.

    Äänestä

Suurin idiootti tässä on Plazan johtaja, kehuu lehdessä että on kokemusta 70-luvulta saakka ja järkkää ilmaisjaon paikaan jossa joku loukaantuu
varmasti. Pitäisiköhän poliisin tutkia laiminyönnit, vaikka eihän ne ehdi kun on kebabit
ja ravintolat saatava kiinni ajoissa ,ettei ihmiset tuhlaa rahojaan yöllä vaan päivällä sso:hon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miksi??? kirjoitti:

Kyllä tänään on taas Salolaisten perusälykkyysosamäärä todistettu melkoisen alhaiseksi. Paikallinen lehti kirjoittaa nettisivuillaan, kuinka tänään avatun kauppakeskuksen ilmaiseksi jaetut sadevarjot olivat aiheuttaneet sekasorron. Siellä on kuola valuen jonotettu ilmaisten sateenvarjojen perään, ei voi olla totta. Uskomatonta!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu