SkorpioniN & leijonaM?!

kertokaas

Eli miten nää kaks merkkiä käy toisilleen?
Kaikki kommenit vain :)

6

1479

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yhteiseloa

      Valtataistelu alkuaikoina valtava.Sitten kun opit käsittelemään leijonaa, hän kehrää sylissäsi.
      Aika ajoin saattaa murahdella, mutta leppyy pian, kun opettelet taidon lepyttää.
      Rakastaa kotiaan ja perhettään hyvin paljon.
      Seksipuoli näillä kahdella merkillä ihanaa ja intohimoista.
      Kylläkin ero tuli sitten keväällä, mutta minun aloitteesta, kun tunteet sammuivat jossain vaiheessa, eikä liekki enää minun puolelta leimahtanut:(

      • ihan totta

        tuo valtataistelu. Näillä kahdella merkillä tulee lähes poikkeuksetta taistelua vallasta, mutta toisaalta johtuu varmaan molempien merkkien dramaattisesta ja intohimoisesta luonteesta. Ja kummallakin merkillä on taipumusta ylpeyteen, joten väärinkäsityksiä alkuaikoina voi todella syntyä ja myöhemminkin.

        Leijonassa on tarpeeksi haastetta minulle (olen skorpioni) ja ihan helpoin kumppani ei ole. Mutta sellaista en edes etsi. Perhe on leijonalle todellakin tärkeä ja on suojeleva lapsiaan kohtaan.


      • äsköiseen lisäys
        ihan totta kirjoitti:

        tuo valtataistelu. Näillä kahdella merkillä tulee lähes poikkeuksetta taistelua vallasta, mutta toisaalta johtuu varmaan molempien merkkien dramaattisesta ja intohimoisesta luonteesta. Ja kummallakin merkillä on taipumusta ylpeyteen, joten väärinkäsityksiä alkuaikoina voi todella syntyä ja myöhemminkin.

        Leijonassa on tarpeeksi haastetta minulle (olen skorpioni) ja ihan helpoin kumppani ei ole. Mutta sellaista en edes etsi. Perhe on leijonalle todellakin tärkeä ja on suojeleva lapsiaan kohtaan.

        Nauratti kun laitoit tosta murahtelusta.. jotenkin niin samanlaisia kokemuksia..


      • jakontti

        Joo itse oon 26v leijonamies ja exäni 21v skorppioninainen, kolmivuotinen suhde oli tulinen ja intohimoinen, mutta jotenkin tunteet sammuivat ja jatketaan enään kavereina, liekkö yleinen ongelma


    • yks leijona miäs

      Karmaiseva kokemus!
      Alkuu meni mut sitte tuli taistelut ja kiinnostus sammu.
      Skorppari oli liian tyranni mulle.
      Ei ikinä enää!

    • Tinalilja

      Minä olen se skorpparinainen ja voin kyllä sanoa että valtataistelua on jonkin verran. Luulenpa että minä olen se meidän suhteen pomo, ja välillä tuntuu että se näkyy kilometrien päähän.. leijonani ei kyllä tossun alla ole ollenkaan, enkä minä ole mikään tyranni sentään. Kolme ja puoli vuotta ollaan elelty yhdessä, eikä kertaakaan olla rähisty kunnolla. Pikkukinoista ei sitten puhutakkaan.. x) Niitä nimittäin on harvase päivä kun toinen haluaa syödä riisiä ruuan kanssa ja toinen tahtoo perunoita..

      Välillä kyllä kolisee pikkuasioista kallot yhteen kun kaksi jääräpäätä käy tahtojen taistoon.. Molemmat ollaan melkoisen mustasukkaisia, eikä tunteenpurkauksilta ole vältytty..molemmat osaa pistää kunnon shown päälle kun siltä tuntuu. Yleensä kukaan muu ei ole pahemmin tajunnut edes meidän kinastelevan vaikka ihan julkisesti ollaan sanaharkkaa harrastettu, aika hyvin osataan naamioida nämä kähinät niin ettei julkisivu tahriinnu. ;)

      Omasta puolesta voin sanoa että ihan hyvin käy toisilleen, mutta voi vaatia aika paljon työtä että homman saa toimimaan.. Ja kyllä, vaikka leijona ei ihan alkuaikoina näyttäisikään siltä että se valokeila on hänelle omin paikka niin se kyllä tulee ajan kanssa hyvin näkyviin.. ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      82
      1399
    2. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      68
      1197
    3. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      205
      1192
    4. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      214
      1184
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1039
    6. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      103
      993
    7. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      913
    8. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      129
      894
    9. Ihmeelliseltä pikkunaiselta....

      Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t
      Ikävä
      123
      788
    10. Tiesin, että olet jotenkin paha ihminen

      Vaikka muuta osaat esittää.
      Ikävä
      77
      765
    Aihe