Puhallin on tosiaan hyvä väline. Imuripuhallin on vielä parempi. Kaikkein paras on kun naapurit pitää turpansa kiinni. Täytyy ymmärtää luonnon olosuhteet ja opetella elämään niiden mukaan. Joka ei ynmmärrä tätä juttua, vetäköön v-n päähänsä.
Puhallin korvaa 5 haravaa
5
847
Vastaukset
- on työväline
Ne jotka valittavat puhaltimien käytöstä, ottakoon hatavat käteensä ja alkakoon haravoimaan. Nykyään kiinteistönhoito on vedetty tuntien puitteissa niin tiukalle, ettei aikaa tosiaankaan ole haravan kanssa työskentelyyn. Puhallin on kiinteistöfirmojen apu nopeuttamaan pihojen siivousta.
Valittajat kestäkää, ei sitä kestä kauaa. Kun talvi on tullut ovatkohan samat valittamassa lumityökoneiden metelistä. - käytetään
Niin monikohan vastustaja tarttuu minkäänlaiseen työvälineeseen, esim. haravaan,ei viherpiipot ymt ainakaan muuta kuin julkisuuden kipeydessään.
Puhallin näyttää tosi näppärältä eikä se meteli maailmaani ole kaatanut, se on työn teon ääntä.
Koristepensaat, kukat eivät repeile haravoilla sörkkiessä. - ajattelija..
pakkoko ne lehdet on sillä lehtipuhaltimella kerätä, erilaisia lehtikeräimiäkin on olemassa.
Vaihtoehtona lehtipuhaltimien melutasolle tulisi asettaa tiukemmat direktiivit, valmistajat joutuisivat kehittämään laitteitaan. Ei luulisi olevan ylivoimainen homma.
Toisena vaihtoehtona olisi lisätyövoiman palkkaus ja haravat käteen. Työvoimaa on tarjolla, katso mitä pitkäaikaistyöttömille maksetaan "työharjoittelusta". Ulkomailtakin olisi halpaa työvoimaa tulossa jos vain päästettäisiin, perustalkkarin hommia osaa tehdä lähes kuka vaan. - ymmärtäjä
Luonnonolosuhteissa lehdet maatuvat maahan ja tuottavat ravinteita, joten lehtien puhaltaminen haisevilla ja meluavilla koneilla on mitä suurimmassa määrin luonnonvastaista!
Mutta jos nyt välttämättä haluaa viedä nurmikoltaan luonnolliset ravinteet pois, niin parempi se on tehdä viidellä haravalla, kuin luontoa pilaavilla koneilla.
Niin että ole hyvä ja pidä vain se v... omassa päässäsi. - puhallin
Sähköpuhallin on äänettömämpi.
Tuolla siivoan työhuoneeni ja on siihen erittäin kätevä... pölyt pihalle.
Sillä voi säkittää jopa kutterinpurua, tuulettaa savuja ja maalinkäryjä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663362Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433157Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1222638- 432538
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271850- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851465- 391320
- 821189