Pelicans kärsii selvästi Aravirran perisynnistä: löysät lirahtaa aina tiukassa paikassa pöksyihin, tää sama homma tuli jo ikävä kyllä maajoukkueen kanssa hyvin tutuksi. Arahan on tunnetusti eniten hopeaa voittanut valmentaja maailmassa.
Ehdottaisinkin että meidän kannattaisi panna Ara koppiin matsin lopussa ja annettava Nupen hoidella matsien loput, muuten lienee pleijaripaikka vain unelmaa.
Aravirta
Ei kykene voittamaan
2
303
Vastaukset
Ei sitä pleijaripaikkaa ole Lahdessa tavoittanut muutkaan valmentajat, joten tässä valossa Aravirta on toistaiseksi tehnyt todella hyvää työtä. Pelicansien joukkue on kuitenkin aika vaatimaton ja vain Jantusta voidaan pitää profiilipelaajana. Tällä kaudella Pelicans tulee pleijareihin menemään. Siellä taas voi sattua ihan mitä vaan, sen osoitti Ässät viime kaudella.
- Seweri R.
Oon huomannut saman, eilenkin lähdettiin johtoasemassa viimeiseen erään mutta tappio vaan tuli. Ara ei vaan oo voittajatyyppi, sopisi erittäin hyvin nimenomaan kakkos koutsiksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 811426
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.1121345Tämän päivän puukotusuutinen
Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.181130- 211026
Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras13929Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne114888Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet46878- 18816
Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n65777- 40677