Pelicans kärsii selvästi Aravirran perisynnistä: löysät lirahtaa aina tiukassa paikassa pöksyihin, tää sama homma tuli jo ikävä kyllä maajoukkueen kanssa hyvin tutuksi. Arahan on tunnetusti eniten hopeaa voittanut valmentaja maailmassa.
Ehdottaisinkin että meidän kannattaisi panna Ara koppiin matsin lopussa ja annettava Nupen hoidella matsien loput, muuten lienee pleijaripaikka vain unelmaa.
Aravirta
Ei kykene voittamaan
2
307
Vastaukset 2
Ei sitä pleijaripaikkaa ole Lahdessa tavoittanut muutkaan valmentajat, joten tässä valossa Aravirta on toistaiseksi tehnyt todella hyvää työtä. Pelicansien joukkue on kuitenkin aika vaatimaton ja vain Jantusta voidaan pitää profiilipelaajana. Tällä kaudella Pelicans tulee pleijareihin menemään. Siellä taas voi sattua ihan mitä vaan, sen osoitti Ässät viime kaudella.
- Seweri R.
Oon huomannut saman, eilenkin lähdettiin johtoasemassa viimeiseen erään mutta tappio vaan tuli. Ara ei vaan oo voittajatyyppi, sopisi erittäin hyvin nimenomaan kakkos koutsiksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras
"Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde931412- 47921
- 95895
MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(
MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku86825Haluatko että unohdan sinut kokonaan
Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j57747- 64602
- 42601
- 34577
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan191567- 48547