Halloweeniä voi viettää, koristelemalla teeman mukaisesti ja nauttia vaikka elonkorjuu ateriasta, ilman liiallista krääsää. Hauska piristys Suomen syksyyn.
Kumma jos nyt tämä Halloween juhliminen tölvätään tässä maassa, joidenkin "kaikesta natisijoiden" vuoksi. Tosin kukapa heistä välittäisi, senkun juhlitaan!
Kumma jos nyt tämä Halloween juhliminen tölvätään tässä maassa, joidenkin "kaikesta natisijoiden" vuoksi. Tosin kukapa heistä välittäisi, senkun juhlitaan!
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hei!
Olen samaa mieltä, narisijat jättäköön juhlan väliin, mutta nauttikoon Halloweenistä.
Minäkin alunperin järjestin ensimmäiset Halloween juhlat pimeän syksyn katkaisijaksi ja nyt niistä näyttää tulleen perinne jota ystävät odottavat (tänävuonna meitä yhteensä 26 juhlijaa).
t. PiiRoo
natisijat lakoon! olen samaa mieltä kanssanne!!
Minäki juhlin aina perheen tai muutaman kaverin kanssa pientä juhlaa halloweeninä.. :)Se on hyvä juhla.. ja jos joku ei tykkää ni ei tykkää.. Mutta kai sitä hauskaa saa pitää muullonki ku jouluna ja synttäreillä.. vaii?? xD