Hyvä Guzenina: SDP ei huolinut Saarelaa.
Saarela putoaa pois eduskunnasta ......
Saarela putoaa pois eduskunnasta ......
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
juttu kun ei kelpuutettukaan riveihin,voipi tulla mielenkiintoiset vaalit.
Kokoomusjohdossa on vuosia kerrottu faktana, että Saarela (silloin ties mikä Vienonen-Karpela) pyrki ehdokkaaksi Kokoomuksen riveissä, mutta ei kelvannut. Blondikiintiö oli jo täynnä - mm. Leena Harkimo edusti heitä.
Mitä tästä nyt pitäisi ajatella? Ja oliko ääni- ja kohukuningattaren saaminen/joutuminen Keskustaan puolueelle voitto vai tappio?
on toi Guzeninakin aika akka. Ukkoa on vaihtunu ja joka lehdes kiljuu yksinhuoltajien oikeuksista. Se ei saa edes ukkoa pidettyä. ärsyttävä ja ollakseen koko Musictv:n ex-juontaja.
Tietääkseni on yhden miehen nainen ei ainakaan sukunimi kerro muista ......
Kuten Saarelalla on monta sukunimeä ja vielä Niinistö(kihloissa)Vanhanen ym..ym...
eikös marialla ole ainakin kaksi avioliittoa(ja eroa) takanaan?
onhan se seurustellut rokkareiden kanssa, yhden kanssa (joku Rickhardson vai mikä lie, sen kanssa se lapsikin on) oli naimisissakin, nyt se kertoi muutama kuukausi sitten Eevassa yms miten just oli mennyt taas poikki.
ei se mikään neitsyt Maria todellakaan ole.
Onks totta mitä tädit kertoi kaupassa että se Tanja kärähti ratista,kukahan ne kalenterikuvalinkit Tanjasta on piilottanut,heittäkääs linkkiä,thanks.
http://suomi.colinsfreehost.com/ft/01/TanjaKarpela040.jpg
Saarelaa ei huolittu koska tiedettiin että tulee pääsemään läpi jolloin joku vanhoista jää pois missin kustannuksella. Guzenina taas huolittiin aikoinaan SDP:hen koska läpipääsystä ei ollut pelkoa, vaan tämä toisi vain ääniä vanhojen pamppujen hyväksi. (joo guzenina pääsi kaupungin valtuustoon johonkin pääkaupinkiseudun rupukylään, mutta euroedustajaksi hän ei päässyt.)
Mitä julkkis Karpela on saanut aikaisiksi.
Eiköhän ala riittämään nämä julkkisedustajat???
Nostan M. Guzeninan monta pykälää korkeammalle kuin uhittelevan filmiohjaajan ministerirouvan,toivon kuitenkin että ministerin masis on ohi että riittää voimia vaalikampanjaan.
Guzenina on paljon viksumpi.........