Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Jännä juttu tuo poikuus

Itse menetin poikuuden 21-vuotiaana hirveissä paineissa päästä siitä eroon. Sit kun ekan kerran pääsin pukille satunnaisen kumppanin kanssa, kiire loppui siihen. Sitte sitä vasta huomasi miten tyhmää on asiasta stressata. Kaia siinä on se taustalla, että yrittää jotenkin todistella itselleen että kelpaa vastakkaiselle sukupuolelle. Nyt myöhemmin ajateltuna olis se ehkä kuitenkin ollut parempaa sellasen kanssa, josta välittää.
3975
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

21 lasissa mullakin silloin kun vihdoinkin pääsin eroon poikuudestani. Senkertaisesta partnerista en kuitenkaan ole päässyt eroon – yhdessä touhutaan edelleen, kuudennella kymmenellä kumpikin!

Äänestä

Olet aika oikeassa. Aika lailla samankaltainen historia. Ainakin osin, ikänä 23 ja itse "seksi" oli aika yksipuoleista ja eipä ole koskaan pahemmin haukuttu hulluksi ja oudoksi kun ei kerran oikeastaan mitään osannut. Estoisuus? Ahdistus siirtyi sittemmin koskemaan yleensä ihmissuhdetta, ei niinkään enää fyysistä osa-aluetta (ei se kuitenkaan minnekään hävinnyt). Tuo peruste sille, miksi se on tärkeä on mielestäni aika oikea. Tosin itse tulkitsen seksuaalisuuden pitkälti ihmisoikeuksien myöntämiseksi (sinut tunnustetaan ihmiseksi, joka tarvitsee ja ansaitsee fyysistä mielihyvää, (naiselle suurinta itsensä "antamista"))... Olen monesti miettinyt, olisiko asiat menneet erilailla jos ensimmäisenä kohteena olisi ollut joku jota kohtaan olisi tuntenut enemmän myös henkistä kaipuuta...

Äänestä

kohta 18 ja haluun päästä hommiin, mutta ei ole tyttökaveria....yäääääääääääääääää!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mies kirjoitti:

Itse menetin poikuuden 21-vuotiaana hirveissä paineissa päästä siitä eroon. Sit kun ekan kerran pääsin pukille satunnaisen kumppanin kanssa, kiire loppui siihen. Sitte sitä vasta huomasi miten tyhmää on asiasta stressata. Kaia siinä on se taustalla, että yrittää jotenkin todistella itselleen että kelpaa vastakkaiselle sukupuolelle. Nyt myöhemmin ajateltuna olis se ehkä kuitenkin ollut parempaa sellasen kanssa, josta välittää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu