jossain haastattelussa kertoi menevänsä armeijaan. No nääkeehän siellä tietysti alastomia miehiä suhkussa.
Tuisku armeijaan?
8
1271
Vastaukset
- siljukka
mikä älyn väläys!! Just senhän takia miehet armeijan käy.
- niisk neiti
Minäkin voisin mennä armeijaan jo tuon takia ;)
En muuten usko, että se on niiiin kova koulu kuin miehet, sori, pojat antavat ymmärtää. Huvittaa näin neitinä vaan ne jutut. Eli älkää kertoko poijjaat niitä armeijajuttujanne, sillä ei kiinnosta se että olette tehneet ns. velvollisuutenne yhteiskunnalle. Aika luuseri on, jos tuota ei pysty suorittamaan.
Ja Antti on niin suloinen. Kyllähän hän pystyy armeijan suorittamaan siinä missä lähes kaikki muutkin. Ainakin hän on hyväkuntoinen tanssinsa takia, eikä mikään pullamössö. - Faktoja
niisk neiti kirjoitti:
Minäkin voisin mennä armeijaan jo tuon takia ;)
En muuten usko, että se on niiiin kova koulu kuin miehet, sori, pojat antavat ymmärtää. Huvittaa näin neitinä vaan ne jutut. Eli älkää kertoko poijjaat niitä armeijajuttujanne, sillä ei kiinnosta se että olette tehneet ns. velvollisuutenne yhteiskunnalle. Aika luuseri on, jos tuota ei pysty suorittamaan.
Ja Antti on niin suloinen. Kyllähän hän pystyy armeijan suorittamaan siinä missä lähes kaikki muutkin. Ainakin hän on hyväkuntoinen tanssinsa takia, eikä mikään pullamössö.siinä vielä olet, mene värväytymään. Jos kerran armeija ei ole mikään kova paikka ja vain luuserit jättävät sen suorittamatta, NIIN MIKÄ SINÄ SITTEN OLET ? Netissä suutaan soittava LUUSERI mitä ilmeisemmin. Niin kauan kun et ole itse armeijaa käynyt, voit olla ihan hiljaa.
- gaartilainen
Luulenpa, että semmoisen paikan, kuin armeija, jättää tämä Antti-poika käymättä...menee ehkä sivariin...Ei omaa rohkeutta tavalliseen inttiin!
- säkään muka tiedät
Lopettakaa jo oman iltapäivä lööppien teko.
Antti on hakenut lykkäystä ,ei suinkaan vapautusta.
Ja näillä näkymin astuu harmaisiin v.2008.
Jokainen vähänkin järjellä varustettu tietää mistä on kyse. - enemmänkin.
säkään muka tiedät kirjoitti:
Lopettakaa jo oman iltapäivä lööppien teko.
Antti on hakenut lykkäystä ,ei suinkaan vapautusta.
Ja näillä näkymin astuu harmaisiin v.2008.
Jokainen vähänkin järjellä varustettu tietää mistä on kyse.Jos meinaan sattuu muita ******** tupaan.
- Uffe Uffesson
säkään muka tiedät kirjoitti:
Lopettakaa jo oman iltapäivä lööppien teko.
Antti on hakenut lykkäystä ,ei suinkaan vapautusta.
Ja näillä näkymin astuu harmaisiin v.2008.
Jokainen vähänkin järjellä varustettu tietää mistä on kyse.Onko se joku 3 v kerrallaan? Eli ei välttämättä astu harmaisiin koskaan, vaikka olisi nyt tiedossa joku 2008. Tuiskusta en tiedä, mutta joku asiasta epävarma voi hakea lykkäystä eri perusteilla vuosikaudet ja toivoa systeemin muuttuvan. Sitten lopulta, viimeistään kun ei lykkäystä enää saa tms., joutuu tekemään ratkaisunsa armeijan käynnistä. Itse kävin intin aikanani ja sanoisin, että helpointa on kun käy sen mahdollisimman nuorena.
- lanttu leikkaa
Uffe Uffesson kirjoitti:
Onko se joku 3 v kerrallaan? Eli ei välttämättä astu harmaisiin koskaan, vaikka olisi nyt tiedossa joku 2008. Tuiskusta en tiedä, mutta joku asiasta epävarma voi hakea lykkäystä eri perusteilla vuosikaudet ja toivoa systeemin muuttuvan. Sitten lopulta, viimeistään kun ei lykkäystä enää saa tms., joutuu tekemään ratkaisunsa armeijan käynnistä. Itse kävin intin aikanani ja sanoisin, että helpointa on kun käy sen mahdollisimman nuorena.
Ei tunnu menevän jakoon vieläkään....
Kyse ei ole siitä,että yrittää tietoisesti luistaa asiasta.
Pitäs kait jokaisen tajuta,että tällä hetkellä se on mahdoton tehtävä,koska miehellä on nyt niin paljon töitä.Ja nyt kun se rauta on kuumaa...sitä pitää takoa.Sinne armeijaan kyllä kerkeää vielä hyvin.
Varmasti oli Antilla silloin vielä Siwan kassalla ollessa tarkoitus heti lukion jälkeen suorittaa varusmies palvelu. Eihän Antti silloin kisaan osallituessaan varmasti osannut kuvitellakaan,kuinka kaikki kääntyisi toisinpäin.
Idolsin jälkeen Antilla ei ole vapaa-ajan ongelmia ollutkaan....koskann kukaan ei tiedä mitä huominen tuo tullessaan.
ei kait kukaan voi olla niin lapsellinen että kadehtii jo sitä,jos joku on anonut lykkäystä palvelukseen.
Voi teitä...kateus on yksi kuoleman synneistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2213202Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3312845Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.761810Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e581731Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?511599- 1221386
MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,111352Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee171290Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4361284- 1051269