SIRKKELI DRINKKI

Tietääkö kukaan mitä kyseiseen drinkkiin tulee? En ole ihan varma, mutta mielestäni maistui vaniliaiselle ja persikkaiselle (en 100% varma) Drinkki on väriltään persikan/vaaleanpunertavan värinen
1687
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Minulle tarjottiin drinkki nimeltä Margarita ja se maistui imelältä oli väriltään vihreä (tosihyvää ja eikä maistunut alkoholilta).
Kokeilin valmistaa kyseisen paukun Alkon ohjeiden mukaan ja se maistui hirveältä ja oli väriltään paremminkin harmaata kuin vihreää.
Maku oli jostakin limen ja pontikan väliltä.
Jos joku tietää kuvailemani drinkin sisällön olisin kiitollinen tiedosta miten kyseinen paukku valmistetaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


viveka__ kirjoitti:

Tietääkö kukaan mitä kyseiseen drinkkiin tulee? En ole ihan varma, mutta mielestäni maistui vaniliaiselle ja persikkaiselle (en 100% varma) Drinkki on väriltään persikan/vaaleanpunertavan värinen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu