Nyt kun on noin 15 kierrosta jäljellä, mitä luulette mitkä joukkueet onnistuvat onkimaan pudotuspelipaikkaan tarvittavat pisteet?
Oma veikkaukseni on että ne joukkueet jotka nytkin ovat kahdeksan joukossa. Valitettavaa sanoa noin näin SaiPa-fanina.
Oma veikkaukseni on että ne joukkueet jotka nytkin ovat kahdeksan joukossa. Valitettavaa sanoa noin näin SaiPa-fanina.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Mitäs tuo tuollainen pöpötys nyt oikein on..sinäkö SaiPa Fani ? Oma veikkaukseni on et SaiPa tsemppaa ja nousee mukaan karkeloihin ja siellähän voi taas tapahtua mitä vaan !! Jyp tai Lukko putoaa pois !
Faninhan kuuluu olla jopa hieman utopisti, mut tässä tilanteessa en ole edes sitä vaan puhtaasti realisti. Pelejä on vielä aikasta paljon jäljellä ja muutoksia tulee vielä sarjataulukossa tapahtumaan !
Oot kyllä oikeessa että TOSIfanin pitäs uskoo ihmeisiin, mutta jotenkin vaan kun oon touhua seurannu niin se tuppaa aina kääntymään pahimmin päin meidän kannalta. Kolme (vai kaksi?) vuottakin sitten oli kai 3 viimeistä matsia aikaa varmistaa pleikkaripaikka edes yhdellä pisteellä, mutta yhdeksänniksihän me jäätiin. Tietysti tässä tulee vaikka mitä vielä tapahtumaan, mutta miust näyttää enemmänkin, että TPS tulee takaa ohi. Nojoo, hiukan enemmän uskoa: jos joku herättäisi Machuldan (kuudessa viimeisessä pelissä SaiPa on pelannut 3 nollapeliä) niin ei SaiPankaan pelit olis vielä pelattu. Kuulema Vallun kuorsaus kuulu katsomoon asti viime pelissä. Mutta hei me voitettiin, juhlitaan vaan sitä. Toivotaan, että Sinä olet oikeassa ja mie väärässä. =)
pleijareihin pääsee:
1.hpk
2.kärpät
3.jokerit
4.jyp
5.hifk
7.saipa
8.lukko
1.hpk
2.kärpät
3.jokerit
4.jyp
5.hifk
6.saipa
7.lukko
8.ässät
&että Blues&Tappara ei pääsis playoffeihin?
no,helpottaishan se,mutta Bluesin putoamiseen on kyllä melko pienet mahikset...
no,oma veikkaus:
1.HPK
2.JOKERIT
3.BLUES
4.HIFK
5.BLUES
6.TAPPARA
7.JYP
8.LUKKO
Hmmmmm oli unohtanut laittaa Suomen Mestarin nimen tohon listaan!! :) ..ja nehän tulee Oulusta ja tosi kovaa!!
kärpät on pohjoisen bluuuues, ei menetystä tänäkään vuonna, sorry
Siinä saa buuls ja mifdk ja jukerit ja muut kyyhkyset kyytiä kun kärppälauma raikaa maalit töttyrälle! Ei siinä auta laittaa nakkeja väliin, voi tulla palovamma!
Ja sitten. Eihän tamperererereeltä oo tulossa yhtään joukkuetta karkeloihin!
Edelleen tilanne tulee olemaan se, kun kausi loppuu, ei Kärpät ole lähellekkään mestari. Joten otan osaa.
Loppuottelussa ovat vastakkain Kärpät ja Hpk. kärpät voittaa tiukan sarjan voitoin 3-2 ja sit me soitellaan luussia koko kesä... :) ..se on nopeus ja oveluus mikä tässä hommassa ratkaisee ja niitä juttujahan meillä riittää!
huomasin sen vasta nyt että laitoin Bluesin kahesti...siis Kärpät jää viidenneks&valitan,mutta Ifk lyö ne pihalle...
joo.. en tosiaan itsekkään huomannut et olit laittanut Bluesin kahdesti!! täytyy aikamoinen katastrooffi käyä Kärpille jos ei mahtuis sinne pleijarisakkeihin!! :) kyl Kärpät on 3-4 runkosarjassa ja sit alkaa kovat taistelut Suomenmestaruudesta ja jännät pelit kaikilla Playoff- paikkakunnilla!!:) Tsemppiä vaan kaikilla Lätkäfaneille!:) T. Kärppäfani
Kun soudetaan ei sovi huovata..
Jyp yllättää vielä keväällä, komea kausi takana.