AMoLaD:in parhaat ja surkeimmat

MaidenNn

Eli täällä on nyt liikkeellä niitä mikä on paras biisi?- keskusteluita... no kysynkin teiltä, mikä on mielestänne uuden Maiden älppärin paras ja mikä huonoin biisi?

vastaan itse että paras on Lord Of Light eli LoL :D
tai The Pilgrim.. huonointa ei ole mutta heikoin on the longest day...

6

848

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • amolad

      ...BENJAMIN BREEG!!!

    • SportFreak

      Itselleni iskee ainakin Reincarnation parhaiten. Se riffi kantaa koko biisin ajan vahvasti ja siinä on tietynlainen fiilis, mitä muissa ei ole.

      Longest Day on varmaan myös mun mielestä huonoin, kertsi on kauhea mutta bridge on sitä paljon parempi. Levyn huonoin, muttei huono biisi. The Legacyn ekat kolme minuuttia on suht ärsyttävä myös.

    • Maiden :)

      Paras on ehkä for the greater good of god..

      Huonointa en tiedä. Mutta vähiten olen kuunnellut The reincarnation of benjamin breegiä.

    • tiedä

      mutta mitä olen noita biisejä kuullu paras on ehdottomasti brighter than a thousand suns

    • Maidenman

      Moro. Kyllä se on Lord Of Light. Hyvänä kakkosena For The Greater Good of God, ja kolmantena tulee ehkä Longest Day.

    • Dazed.but.not.Confused

      Kaikista vahvin lenkki levyllä on kyllä The Reincarnation of Benjamin Breeg. Huonoin kappale onkin sitten aivan helevetin paska The Legacy.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7086
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7043
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      107
      6156
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5185
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5098
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4585
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3457
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3370
    Aihe