Olipa kerran Auto--Antero, joka ajeli loistoLadallaan kovassa lumipyryssä kaasu pohjassa ja sitten koulutti nysväreitä, jotka junnasivat ohituskaistalla. Sitten kävikin niin, että Auto--Antero muuttui itse matkustajaksi, kun uhitteli liukkaalla tiellä Ladallaan ja lopulta päätyi metsähallituksen puolelle. Tämän kaiken jälkeen Antsa menee kotiinsa ja avaa tietokoneensa ja tulee nostamaan itsetuntoaan tänne liikennepalstalle, että kuinka hyvin se "loistoauto" kulki tuossa kovassa kelissä. Muut sitten olivat nysväreitä, mutta Auto--Antero se vaan vetää satalasissa, oli keli mikä hyvänsä. Sitten Antsa saa kolarikorjauksen ajaksi jonkun Fiat Punton sijaisautoksi ja meno jatkuu, nysväreitä koulutetaan. Taitaa Antsalla mennä taloudellisesti huonosti, jos ei oo varaa laittaa talvirenkaita alle hyvissä ajoin, luulis nyt kun on oikein "loistoauto" Lada 110 Stw alla.
Auto- -Antero ja loistoauto, jossa kytkin
Hehehee.....
2246
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Viisainta on antaa Auto-Anteron vain olla kirjoitella omiaan niin kuin ennenkin, ja jättää hänet tänne yksin kirjoittelemaan eikä millään tavalla kommentoida hänen tekstejään, näin poika ei saa kaipaamaansa huomiota.
Olettekos muuten huomanneet että Antsan tekstejä harvoin poistellaan vaikka ovatkin varsinaisia ammattiprovokaatioita, mutta annas olla kun Antsaa arvostellaan niin kyllä ne tekstit poistuu vikkelästi. Taitaa Antsaa joku "Hyvä Veli" suojella ettei poika vaan loukkaantuisi.
tuo Seriffi ole tuo...........................