Ocun mustat listat

ostoaikeissa Octavia II uutena. Ihmetyttää miten helvetissä vielä v.2006 voi uudessa keskikokoisessa autossa olla kylkilistat mustat? Kaikissa alkaa olla korinväriset tai ei listoja lainkaan, ja on paremman näköinen. Tuo tekijä inhottaa Ocussa, vaikka on muuten todella mahtava auto. Mitä mieltä Ocustit asiasta?
103882
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Voihan ne listat repiä irti jos ei miellytä.

Minua ei ole listat haitanneet.

Äänestä

Onhan ne mustat listat kuitenkin käytännöllisimmät. Jos listaan tulee kolhu, sen saa poistettua vahalla tms. Mutta jos maali lohkeaa listasta, niin korjaus on hankalampi juttu. Oletan kuitenkin, että listat ovat noita parkkipaikkatörppöjä varten.

Äänestä

tuli korinväriset kylkilistat ihan vakiona. Tosin mustat nekin ovat, kun auton väri sattuu oemaan musta.

Mutta oikeassa olet, ei se musta muovilista kaikista kaunein ole. Käytännöllinen ehkä.

Mitä tulee noihin mustien lisojen harvinaisuuteen nykyautoissa, niin näyttähän noita vielä olevan, tässä esim. konsernisisar:

http://www.volkswagen.fi/VV-Auto/vw3.nsf/gallery_020_020_9_med.jpg

Äänestä

maalata tai sitten valita suosiolla Octavia RS malli niin saat heti tehastekosena korinväriset listat.

Äänestä

vrs malli niin saat korinväriset listat kaupan päälle :)

Äänestä

Ympärillä on rumaa ja huonoa.

Äänestä

uusissa WV malleissa ei ole listoja ollenkaan, sääli käyttäjiä!

Tummat listat komistaa autoa.

Äänestä

Minusta on tyhmää autotehtaalta laittaa rumat mustat listat Octaviaan. Ne kuuluu 80-90-luvulle, rikkovat auton kyljen muodot ikävästi, ja jotenkin halvahkon vaikutelman tekee. Sama ihmetyttää uusissa Saabeissa ja Relluissa, vakiona mustat listat. Volvokin luopui jo niistä ja uusissa korinväriset.

Äänestä
  • ihmeen hyvin, kun istuvat kuskin penkillä:)
    Kaikki pienen "vehkeen" omistavat tarvitsevat auton ulkonäköä egonsa kohotukseen. Taas aihe, joka ei liity mitenkään vain Skodaan!

    Äänestä

Noh, ne rumat mustat listat häiritsisi tarkkaa automiestä aina, kun astelee autolleen, vaikka talonsa pihassa tai kaupan parkkipaikalla. On ne niin perhanan rumat!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 30 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ovat rumat kirjoitti:

ostoaikeissa Octavia II uutena. Ihmetyttää miten helvetissä vielä v.2006 voi uudessa keskikokoisessa autossa olla kylkilistat mustat? Kaikissa alkaa olla korinväriset tai ei listoja lainkaan, ja on paremman näköinen. Tuo tekijä inhottaa Ocussa, vaikka on muuten todella mahtava auto. Mitä mieltä Ocustit asiasta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu