Lähtisitkö

Balille

jos sinne saisi valmiin pakettimatkan suomalaisin oppaineen paivineen,matkan hinta samoissa kuin Thaimaan matkailu? Bali on taynnä harraste mahdollisuuksia golfauksesta vesiurheiluun, ilmasto trooppisen kuuma n. 30 läpi vuoden. Hintataso hyvin edullinen, selkeästi Thaimaata halvempi. Lento hieman hankala, pakko tehdä kahdessa osassa esim. Kuala Lumpurin, Singaporen tai Hong Kongin kautta. Haluisitko ehkä jäädä pariksi kolmeksi päiväksi näihin kaupunkeihin, vai kestääkä takamus jatkolennon suoraan Denbasariin, Balin pääkaupunkiin. Kokonais lentoaika reilut 20 tuntia.
Pelottaako parin vuoden takaiset pommi-iskut kuitenkin niin paljon, ettei koko saarelle uskallakaan lähteä?
Bali on erittäin suosittu lomakohde maailmanlaajuisesti, Suomalaisille tuttu ehkä vaan reppumatkailijoille.
Tulossa olisi valmis pakettimatkaa, josko mahdollisia lomailijoita olisi.

Kiitos vastauksistanne!

4

781

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • kyllä

        mua vaan kiinnostais. varsinkin tälläine joka ei ole kauheasti matkustellut mutta halua olisi lähteä jonnekkin muualle kuin pelkästään teneriffalle.. hienoa jos jollakin on tuollainen idea.


    • joku huijari

      Mikä on firman nimi ja y-tunnus niin tarkistan
      Kuluttajavirastosta onko vakuudet kunnossa vai
      onko joku huijari asialla?

      • väärin

        Matkatoimisto ja kaikki asiat on ollut kunnossa jo iät ajat. Olen Balin päässä työssä ensi vuoden ja ajateltiin vaan kysäistä miten on asian laita. Suomalaisia on Balilla koko ajan, kukin tulee eri reittejä, on niinsanottuja omatoimimatkailijoita. Tarkoitus olisi laittaa hotelli pystyyn, toki saahan sinne toki tulla muitakin kuin suomalaisia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      79
      1100
    2. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      104
      1075
    3. haluaisin paljastaa

      Kuka tämä :/ on
      Ikävä
      67
      512
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      483
    5. Taiteiden yö

      Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...
      Kuhmo
      8
      446
    6. Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?

      Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/
      Ikävä
      112
      441
    7. Hyvää yötä kaipaamalleni

      Vanhwmmalle naiselle, olet rakas❤️❤️
      Ikävä
      13
      430
    8. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      42
      422
    9. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      15
      396
    10. Kysymys palstalaisille: kuinka moni nainen sietää miehen "pakkomielteistä" sekaantumista elämäänsä?

      Siedättekö tai sietääkö teidän naisenne miehen "pakkomielteistä" sekaantumista naisen harrastuksiin, ulkonäköön, työhön
      Sinkut
      83
      391
    Aihe