Onkohan kenelläkään kokemuksia missä vika kun auto nykii 0-4000 rpm välillä ja on jokseenkin tehoton. kone kyllä toimii muuten mut on tukkoisen oloinen. yli 4000 mennessä loppuu nykiminen ja auto liikahtaa nätisti. auto on 626GT 4WS 2,0i DOCH 16V vm'88. Syttöpuolelta vaihdettu virranjakajan kansi, saarnaaja, tulpanjohdot, puolan johta. tulpat on ok.
auto nykii 2-4000/rpm
Ihmeissään
3468
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
oli kuuskakskutosessa aikoinaan rajatulla kierrosalueella vaivannut käyntihäiriö. Vaihdettiin joku kumiletkussa kiinni ollu ufon näköinen mötikkä (joku alipainekalvo tai jotain, joka ilmeisesti oli halki). Sen jälkeen toimi kai ihan jees.
eli mitä toden näköisimmin autosi ilma letkussa on reikä/murtuma eli siinä kumi putkessa joka menee ilmanputsarista siihen kaasari hommaan vai mikskä sitä ruisku moottorissa sanotaan sitä juttua mikä on siinä imusarjassa kiinni.itselläni oli kyseinen vika korjasin sen kumiliimalla ja teipillä on nyt pelannut jo pari vuotta.
imuputki taitaa olla kapistuksen nimi. kävin itse koeajamassa autoa jossa oli samanlainen vika; putkihalki..