keskustelua ääriliikkeistä (video)

keskustelua ääriliikkeistä ja hieman aiheen ympäriltä.
----
The issue of how to combat extremism and improve relations between the West and Muslim world was the topic of the second Doha Debates Special in February 2006

http://www.zikrcast.com/WebAV/TacklingExtremismLow.mov
(lataa video oikealla napilla, save target as../tallenna kohde nimellä..)

lisää keskusteluja,
www.thedohadebates.com
3310
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

minusta tässä esiintyvät ja katsomosta kysymyksiä antaneet muslimit kuvastavat hyvin perusmuslimeja. (rauhan puolesta, eikä vastaan)

Äänestä

Katsoin juuri tuon videon (46 min.) ja se oli todella mielenkiintoinen keskustelu, suosittelen kaikille! Mukana keskustelemassa mm. Nobelin rauhanpalkinnolla palkittu Desmond Tutu sekä kuvankaunis musliminainen, jonka nimeä en muista, eikä muuten käyttänyt edes huivia kuten ei monet yleisönkään naiset.

Äänestä
  • varsinkin se Hamza tyyppi on opiskellut islamia arabimaissa, afrikassa, marokossa ym. ja ei todellakaan mitään terroristia ole hänestä tullut, kuten kommenteista kuuluu.

    katsomollakin monia hyviä kommennetteja.

    hän on perustanut seuraavan oppilaitoksen,
    http://www.zaytuna.org

    ohjelmaa lainaten,
    nuorissa on tulevaisuus..olisiko jo aika saada rauha?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


m-bin-abd kirjoitti:

keskustelua ääriliikkeistä ja hieman aiheen ympäriltä.
----
The issue of how to combat extremism and improve relations between the West and Muslim world was the topic of the second Doha Debates Special in February 2006

http://www.zikrcast.com/WebAV/TacklingExtremismLow.mov
(lataa video oikealla napilla, save target as../tallenna kohde nimellä..)

lisää keskusteluja,
www.thedohadebates.com

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu