to Kaunis Merenneito

Olen onneton, kun en saa olla lähellä Kaurista.
Voi kaunis merenneito, osaatko sanoa, palaako Kauris
luokseni. Huomaako skorpparin todellisen luoteen.
Tai onko millään mitään väliä, talsitaan vain päivästä toiseen samaa rataa. Ei surua, ei iloa.
1153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

älä ole onneton,sillä näen,että iloa on tulossa elämääsi.näen,että kauris tulee elämääsi.kyllä skorppari huomaan todellisen luoteen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sydämen harmautta kirjoitti:

Olen onneton, kun en saa olla lähellä Kaurista.
Voi kaunis merenneito, osaatko sanoa, palaako Kauris
luokseni. Huomaako skorpparin todellisen luoteen.
Tai onko millään mitään väliä, talsitaan vain päivästä toiseen samaa rataa. Ei surua, ei iloa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu