Tästä on varmasti keskusteltu jo aikaisemmin mutta otan vielä asiaksi Antti Tuiskun "uuden" radiossa soivan kappaleen joka kovasti muistuttaa Dingon levoton tuhkimo kappaleen biittiä. Maksaakohan Tuisku Dingolle jonkun tekiänoikeusmaksun jokaisesta radiosoittokerrasta.
Tämä kirjoitus on pelkästään musiikillinen näkökulma joka ei liity/provosoi Tuiskun ulkonäköön tai Seksuaalistasuuntautumista.
Tuisku vs Dingo
8
861
Vastaukset
- vaan
Se on Dingon Levottoman Tuhkimon alkuriffi jota on lainattu Antin Levoton biisiin Neumannin luvalla joten eiköhän siitä ole joku korvaus maksettu.
- jole
Pitääkö ton Tuiskun pilata vielä Dingonkin kappale. Vaikka onkin annettu lupa, niin keksis perkele omat värsysä!!
- vaan
jole kirjoitti:
Pitääkö ton Tuiskun pilata vielä Dingonkin kappale. Vaikka onkin annettu lupa, niin keksis perkele omat värsysä!!
Ei siinä ole kuin yks riffi Dingolta, kyllä itse biisi on oma. Ei voi mitenkään sanoa Dingon kappaleeksi. Lainaahan Madonnan Hung Up:kin Abbaa !
- .............
siis aivan NAURETTAVAA TOI MATKIMINEN!! siis hyvänen aika!!! siis se on niin LAPSELLINEN!! ja HÄN on käyny nyyjorkissa, voi vidu!!nyyjorkki sitä ja tätä!! ja valo löytää...voi ei! ihan kamalaa!! ei se tuisku ole yhtään ikäisenä tasolla, sori vaan antsa fanit! siis niin läpinäkyvää se sen käytös!!!!
- läpinäkyvää
se sen käytös",tarkottaa mitä?
- ....
Tuota kopsaamistahan harrastetaan yleisesti känkstä räppäreistä Madonnaan. Ei mitään uutta auringon alla. Se vaan on helppoa ja ennekaikkea varmaan ottaa valmis hitti, kun omat taidot eivät riitä.
- voidaan jankata..
läpinäkyvää kirjoitti:
se sen käytös",tarkottaa mitä?
vaikka kuinka kauana, mutta tarkotin sitä että mitä se sanoo näissä haastatteluissa ja se sen yleisolemus on niin teennäinen.
- Ardaira
Jos olisit ottanut asioista selvää ennen kuin rupesit kirjoittaa niin tietäisit että kaikki on sovittu Antin ja Dingon välillä. Antti on luvalla saanut Levottoman Tuhkimon intron käyttöönsä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2063240Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391640Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus951482- 921399
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461344Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1591265Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121198Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231029Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89932Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.51838