Avioliitto vapaassa taloudessa

sopimusoikeus

Tämä on aviosopimus koskien MM:n ja VV:n yhteiselämää ja velvollisuuksia.

MM: sitoutuu maksamaan VV:lle jokaisesta VV:n MM:lle synnyttämästä lapsesta 30.000 euroa, kahden kuukauden kuluttua ko. lapsen syntymästä. Isyys tutkitaan lääketiellisesti ja pettämistä pidetään sopimusrikoksena. Jos MM ei suostu tai ei kykene maksamaan lupaamaansa summaa sitoutuu hän 5000 euron vuotuiseen sakkoon ja sopimusrikosrangaistuksiin joista on erikseen säädetty lainsäädännösämme.'

VV: sitoutuu tarjoamaan MM:lle seksipalveluja koko aviosopimuksen voimassaoloajan. Jos VV kieltäytyy tarjoamasta seksipalveluja MM:lle, sitoutuu hän maksamaan sakkoa 2000 euroa jokaiselta kuukaudelta avioeron voimaanastumiseen saakka. VV:n on MM:n sitä vaatiessa todistettava halukkuutensa seksisuhteeseen asianajotoimisto XXX:n tai muun MM:n nimittämän asiamiehen valvonnassa. Jos VV kieltäytyy valvotusta seksuaalisesta kontaktista, on se riittävä syy sopimusrikoksen julistamiseksi.

MM sitoutuu elättämään perhettä, ja maksamaan VV:lle vaimon palkkaa vähintään 1000 euroa kuukaudessa.

Avioerosta on sovittu erikseen avioehdossa (liite 1).

Omaisuuden jaosta kuoleman sattuessa on sovittu erikseen testamentissa (kts liite 2).

Tämä aviosopimus on voimassa kaksikymmentä (20) vuotta allekirjoittamisesta, jonka jälkeen kumpikaan osapuoli ei voi vedota siihen. Aviosopimus sitoo kuitenkin kumpaakin osapuolta koko sen voimassaoloajan.


Avipuolisoiden allekirjoitukset

MM


VV



Todistajien allekirjoitukset


Asianajajien allekirjoitukset

3

1423

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lipiraali

      Tuohan edustaa nimenomaa fasismia ja siitäkin modernimpaa kapitalistista suuntausta. Liberalismissa valtio puuttuu avioliittoon mahdollisimman vähän. Hyvin todennäköistä ettei virallisia avioliittoja edes ole. Kirkon hommaksi varmaan jäänee.

      • vastaus,

        liberalismissa on sopimusoikeus ja sopimusvapaus...


    • Liberaali pro-mies

      Avioliitto on kuvattu bisneksenä naiselle ja vielä räikeämmin kuin nykyään on laissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      92
      1826
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1272
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1133
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1017
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      105
      919
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      848
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      761
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      752
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      701
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      683
    Aihe