Tietääköhän kukaan saako yksityiseltä lääkäriasemalta myös ns.tavallisen ultraäänitutkimuksen rakenneultran sijaan ja onkohan tavallinen ultra halvempi? Millä viikolla ultraan on mahdollista mennä, minulla menossa nyt rv17 3.
Kiitos jo etukäteen:)
Kiitos jo etukäteen:)
Vastaukset 4
Vanhimmat
Yksityiselle voi tilata ajan ihan vaikka huvin vuoksi.Sinähän sen maksat ja päätät,mistä haluat maksaa.Itse oli yksityisellä ultrassa,rakenneultran jälkeen n.viikolla 24.Halusin tietää sukupuolen kun ei rakenneultrassa sanoneet.
on kieltämättä aika omituinen...
Sinulla on tainnut mennä puurot ja vellit sekaisin viime yönä..
tässä mietin että mitä mahdat tarkoittaa tavallisella ultralla??
Meillä kunta tarjoaa vaan rakenneultran ja musta se on aika "tavallinen ultra"...en ihan ymmärtäny sun kysymystä...
Rakenneultra tarkoittaa keskiraskauden ultraa, jossa katsotaan ihan tavallisella ultralaitteella vatsan päältä, että vauvalla on kaikki elimet kohdallaan yms. ja alkuraskauden niskapoimu-ultrassa katsotaan (yleensä alakautta) samalla laitteella onko turvotusta niskapoimussa.
3D- ja 4D-ultrat ovat erikseen ja niiden hintakin on korkeampi.