Onko muilla syöminen hankalaa? Tuntuu, että kestää hirvittävän kauan ennen kuin vatsalaukku alkaa vetämään; jos esim. juon lasin vettä enkä ole syönyt pitkään aikaan, tulee oksennusrefluksi. Pitää syödä tosi hitaasti ja vähän kerrallaan ja vatsalaukku täyttyy heti. Leipää yms. kovin täyttävää ei voi syösä ollenkaan. Lisäksi pallean seutu ärtyy ja lähettää kipusignaaleja, milloin mihinkin. Nyt siis meneillään rv 34 3. Onko kellään muulla vastaavia oireita????
syöminen hankalaa
onko muilla
2378
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Aivan samanlaista. Ollut jo muutaman viikon vaikka raskausviikkoja on vasta 20. Maha tulee liian täyteen ihan mistä tahansa pienestäkin mitä syö. Ja sellainen tunne että tulee oksennus kun maha on niin täynnä. En ymmärrä mistä johtuu. Annoskoot nyt odotuksen aikana on pudonnut varmaan yli puolella, kun syömisestä kertakaikkiaan tulee niin hirveä olo.
varmaan monellakin on tuollaista. Kannattaa syödä pieniä annoksia usein. Mullakin on annoskoot pienentyneet aika paljonkin,mutta tulee useammin syötyä.