Tänään

tapahtunutta

Kolariin joutunut nainen kuoli Lappeenrannassa
7.11.2006 21:01, päivitetty 07.11. 21:08
Lappeenrannassa tiistaina rekan kanssa kolaroineen henkilöauton kuljettaja kuoli sairaalassa kolarissa saamiinsa vammoihin.

Onnettomuus sattui hieman ennen kello 16:ta Mikkelintien ja Kuutostien risteyksessä. Henkilöauton kuljettaja kääntyi Mikkelintieltä Lappeenrannan suuntaan. Hän ei kuitenkaan ilmeisesti huomannut Lappeenrannan suunnasta tullutta rekkaa.

Henkilöauto törmäsi rekan oikeaan etukulmaan. Sekä henkilöauto että rekka suistuivat rekan menosuuntaan nähden vasemmalle ojaan. Henkilöautoa kuljettanut vuonna 1960 syntynyt nainen jäi pahasti puristuksiin romuttuneeseen autoonsa.

Hän oli pelastuslaitoksen mukaan sairaalaan kuljetettaessa vielä hengissä, mutta erittäin pahasti loukkaantunut.

(STT)

7

1528

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tienkäyttäjä

      Kylläpä pääsee kuutostie taas otsikoihin tiuhaan tahtiin. Nyt taas joku kansanedustaja ottaa vaaliteemaksi kuutostien parantamisen ja sitten sitä ei vaalien jälkeen muisteta ollenkaan.
      Syydetään vaan rahat muualle,tavallinen kansahan siitä kärsii. Surullista. :(

    • Odotellut.

      Pirullinen risteys tuo! Saa olla melko ripeä lähtö ainakin rekalla,jos meinaa mikkelistä päin kääntyä 6 tielle. nm.viiskin minuuttia odotellut että pääsee liikennevirran mukaan! (Eikös sille pikkubussillekkin käynnyt taannoin samankaltainen onnettomuus tuossa risteyksessä?)

      • Tienkäyttäjä

        Tukossa aina se risteys,ja sen jälkeen kun siihen laitettiin se muuttuva nopeusrajoitus,tilanne on korkeintaan pahentunut.
        Ei vaan jaksa ymmärtää miksei siihen saada vaikka niitä liikennevaloja,sitten jokainen odottaisi sen oman aikansa eikä tarvis ajaa mihin sattuu.


      • valotko

        Jos Lappeenrannasta päin tulee kaksi rekkaa ja Mikkeliin kääntyvä luonnollisesti hieman hidastaa vauhtia suoraan jatkava ajautuu tämän rinnalle, hieman kääntyvää taaemmaksi,syntyy tilanne,jossa Mikkelistä päin tuleva autoilija ei näe kuin yhden rekan ja päättää lähteä,tämä tilanne on päällä risteyksessä jatkuvasti eikä tieviranomaiset tee mitään.


    • kehvetti

      Opettele vastaisuudessa tekemään kuvaavampi otsikko, joka viittaa oleellisemmin viestisi sisältöön.

    • MasterEq

      Palkinto tälle henkilöauton kuljettajalle, koska poisti itsensä ja siten myös omat huonot geeninsä ihmispopulaatiosta. Eipä ainakaan tee enää uusia jälkeläisiä, joilla olisi yhtä heikot geenit.

      Mitalia ehdottaisin, mutta 1960-syntynyt nainen on varmaan jo ehtinyt siirtää geeninsä ainakin yhdelle sukupolvelle eteenpäin. Jääköön siis pelkäksi kunniamaininnaksi.


      Master Eq

      • syvään päähäsi

        Sinun poismenosta maailma hyötyy ainoastaan pelokkaan pierusi ja huutosi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      106
      6434
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      359
      5841
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      70
      3557
    4. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      12
      3515
    5. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      106
      2799
    6. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      6
      2371
    7. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      21
      1850
    8. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      19
      1791
    9. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      18
      1624
    10. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      190
      1264
    Aihe