Hei Santtu

tiedusteleva

Olen mielenkiinnolla lukenut juttujasi.Yksi kommentti jäi erityisesti mieleen jostain vastauksestasi.Nimittäin ,riitely on kuin "kolmas naailman sota olisi syttynyt.:) Niin kuvaava miesystäväni ja minun riitelystä :))

Minä olen vaaka-lohis ja mies oinas-sika.

Toisinaan kauheaa vuoristorataa,mutta myös rauhallista harmoniaakin löytyy.Mikäköhän meitä pitää yhdessä paitsi syvä kiintymys,rakkaus :)

Kommentoisitko oman näkemyksesi noin "tähtimerkin " alta katsottuna Kiitti etukäteen

2

354

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Santtu

      Kiitoksia mielenkiinnosta. Älkää turhaa silti ylistäkö.. Joskus on mennyt minullakin nimittäin joskus pieleen joitakin juttuja ja rankasti.

      No siitä teidän jutusta. Meillä täällä länsimaassa on aika vahvasti voimassa nämä meidän omat horoskoopit. Eli te olitte Vaaka ja Oinas. Ne sopivat ihan hyvin yhteen. Mitä nyt välillä siinäkin suhteessa riidellään, mutta sehän on osa joka suhdetta. Ne kyllä vahvistaa teitä ja selvästi vaikuttaa teillä enemmän, koska olette yhdessä edelleen. Ja luultavasti aiotte pysyäkkin. Mitä tulee sitten näihin itämaisiin horoskoopeihin. Ne vaikuttaa meillä aika lailla vain taka-alalla ja niissä ette sovi toisillenne. Sika ja Lohikäärme on kaksi eri ääripäätä. Siksi teillä varmaan se riitely tuntuukin sodalta. Sitten taas niinä rauhallisina ja harmonisina hetkinä teidät valtaa se tunne, että vastakohta vetä puoleensa.

      Kyllä teillä on paljon hyvää luvassa. Älkää luovuttako ennen, kuin on pakko jos ylipäätään on.

      Mukavaa talven jatkoa ja helliä hetkiä pimeisiin iltoihin.

      • tiedusteleva

        Jotakuinkin noin ajattelen itsekkin.Olemme jo keski-ikäisiä ja varmaankin molemmat ovat jo pahimmat särmänsa hionneet.Sotaisaa ollaan ku ollaan,mut uskomatonta kuinka helppoa sopia.Kumpikaan ei jää jauhaan,Kerralla selväksi ja se siitä!!!Riidat kun syntyy ihan typerästä :)Mittelyäkö ehkä tai säätämistä,mene ja tiedä.Kyllä minä tän miehen haluan,ja hän minut :)Joten poikkeus vahvistaa säänön ja miksi luovuttaa heti kun hiukkasen vaikeuksia tulee!!!Muistakaamme aina myös se elämän kokemus joka myös osaltaan on suuresti vaikuttamassa ja muokkaamassa persooniamme ja tavasta ajatella asioita :)) Lupsakka talvea sinullekkin ja lämpimin ajatuksin ,t.tiedusteleva :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      247
      10802
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      127
      6913
    3. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      95
      5583
    4. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      32
      4860
    5. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      40
      4134
    6. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      30
      3649
    7. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      61
      3454
    8. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      32
      3382
    9. Nyt peukut pystyyn

      Nyt kaikki peukut pystyyn, siirtopersu on aikeissa muuttaa Kannuksesta pois. Facebookissa haukkui tänään Kannuksen peru
      Kannus
      19
      2824
    10. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      55
      2599
    Aihe