Akne on vallannut nyt naamani. ja olen kaksi kertaa käynyt lääkärissä, ekalla kerralla en saanut itään lääkettä, toisella kerralla jotain dalacin merkkistä rasvaa joka ei sitten tehonnut yhtään. Ja nyt olen kyllästynyt tähän naamaani kun ei kehtaa edes ulkosalle mennä. yritän parhaani mukaan syödä vähärasvaista ruokaa, käydä saunassa joka päivä, juoda monia litroja vettä päivässä, mutta ei tunnu auttavan. Joten olisiko metamfetamiini hyvä lääke aknen hoitoon? Kuulemma tämä aine poistaa ruokahalun kokonaan käytön ajaksi. En ole ennen huumeita koittanut ja mietin että onkohan tuo vaarallinen huume? teen kyllä mitä vaan saadakseni nämä elämänpilaajat pois naamastani.
Piriä akneen?
12
3914
Vastaukset
- joopajuujoojoo
Senku vaan rupeet vetää kamaa aknen takii. Ei se mikään kovin mieto huume se piri ole.... Huumeilla sä elämäs pilaat.
- finninaama
tiedän että se ei ole kovin mieto mutta jos muutaman viikon kuurin ottais tolla. niin eikai siitä haittaa olis, jos kohtuudella ottaa?
- jimboo
finninaama kirjoitti:
tiedän että se ei ole kovin mieto mutta jos muutaman viikon kuurin ottais tolla. niin eikai siitä haittaa olis, jos kohtuudella ottaa?
jos naama kukoistaa, kun saunassa joka päivä ravaat.
- finninaama
finninaama kirjoitti:
tiedän että se ei ole kovin mieto mutta jos muutaman viikon kuurin ottais tolla. niin eikai siitä haittaa olis, jos kohtuudella ottaa?
olisin kiitollinen jos saisin jotain vastauksia..
- finninaama
jimboo kirjoitti:
jos naama kukoistaa, kun saunassa joka päivä ravaat.
mitä mä nyt oon lukenu niin sauna polttaa rasvaa niinkuin urheilu ja puhdistaa ihon mutta eikö tämä nyt pidäkkään paikkansa?
- jimboo
finninaama kirjoitti:
mitä mä nyt oon lukenu niin sauna polttaa rasvaa niinkuin urheilu ja puhdistaa ihon mutta eikö tämä nyt pidäkkään paikkansa?
se nyt selvä, että kun ravaat siellä saunassa joka päivä niin iho kuivii kuivumistaan --> ongelmat vaan pahenee. Itse olen finneistä kärsinyt ja roaccutan syönyt, mutta koita nyt ensiksi saada jonkinlainen rutiinomainen rytmi tohon ihonhoitoon. jos ei auta, niin sitte lääkärille ja roaccutania kurkusta alas.
- kokemuksia aknesta
Sauna ei ole todellakaan hyväksi akne iholle. Myös liiallista pesua tulisi välttää, pesu tulisi suorittaa miedoilla ihon ph:ta vastaavilla tuotteilla. Liian voimakkaat tuotteet ärsyttävät vain ihoa ja akne pahenee. Kannataa kokeilla myös itsehoitovalmistetta Wicnelact, siinä itse olen hyväksi tuotteeksi havainnut geelin.
- kokemusta_on
Tiedän tunteen kun talostaan pihalle tee miele lähteä naaman takia :(. Viime keväänä olin samassa tilanteessa, samoihin akoihin aloitin Roaccutan-kuurini (rinnakkaisvalmiste Ratiopharmilta). Iho oli kuiva ja muuta tavalliset haittavaikutukset, kesällä pääsi pärstä palamaan kerran tai pari. Mutta olen ENEMMÄN kuin TYYTYVÄINEN!!! Nyt iho todella hyvässä kunnosa ja elämä hymyilee. Jos lääkäri ei määrää sinulle roaccutania, mene toiselle ihotautulääkärille. Varmasti sen saat mikäli naama huonossa kunnossa.
Voimia tämän vitsauksen kanssa taisteleville!!
Ei muut niitä näppyjä naamassi niin tarkasti katso!! - kokeile roaa ensin
Oot siis valmis pilaamaan elämäsi! mene kuule ensin ihotautilääkärin puheille ja keskustele ongelmastasi. eiköhän se sulle lääkkeet määrää. niitä on joka lähtöön, esim antibiootit, roa, ja naisille e-pillerit. tältä palstaltakin varmasti löytyy keskusteluja aknelääkkeistä esim juuri tuo roacutan.
- lainattu palstalta huumeet
pore,piri
Kirjoittanut: amfetamiini 31.10.2006 klo 15.27
käytetään joko suonensisäisesti,vedetään nenään.siinä kaksi yleisintä.kamalaa PASKAA joka tuhoaa kaiken sillai jos on koukuttanu itsensä siihen.. - Kokaiiniakne
Kannattaa kokeilla mieluimmin hyvää kokaiinia, jos joku sattuu vielä tätä lukemaan!
Itse käytin viikon verran aina joka aamu yksi "viiva" nenän kautta ja iho on TÄYSIN puhdas nyt. Koukkuun en jäänyt kun vain lopetin heti sen käytön. - Sara5678
Piri aiheuttaa finnejä, kokemusta on. Aineen myrkyt ja eåäpuhtaudet tulevat kasvojen ihon kautta ulos. Olen 31v ja piriä joskus käytän ja pirikuurien aikana naama hirveässä kunnossa.
Käytän n. 5 kertaa vuodessa viikon putken, kymmenen vuoden ajan. Ei oo elämä menny pilalle. Ei kaikki jää koukkuun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka1092740EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje291331- 981176
Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621007Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta366997Empaattisuus ja suoruus.
Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi133958- 54843
Sä saat mut tuntemaan
Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne22673- 40668
Tunnettujen vanhempien lapset, tv-sarja
Tunnettujen vanhempien lapset saa tv-sarjan. Juurihan yksi heistä oli MTV:ssä 6.5.26 kertomassa ettei halua julkisuutta110632