kova vahvistus saatiin jo muutenkin täydellisen ylivoimaiseen joukkueeseen.mestaruus tulee ouluun varmasti mutta saadaanko jännä finaali?toisaalta mielummin mestaruus helposti ku hopea super jännästä finaalista.jännitystä kaipaa kuitenkin ku sehän on urheilussa mitä parasta ja nyt en jännitä hetkeäkään voittaako kärpät seuraavan vastustajansa oli vastassa kalpa tai joku paremmin sarjassa pärjänny.
ollaanko jo liian ylivoimaisia?
5
424
Vastaukset
- joukkueestaan!
HHEEHEHEHHEHEHHEHEHHEHHHEHHHEEHHEHHEHEHEHEHHEHEEHEHEHEHEHEHHEHEHHEHEHEEEEHHEHEHEHEHEHEHHEEHEHEHEHEHE
Saimpas makoisat naurut. Käppyrät on ehkä ennakkosuosikki, mutta tällähetkellä löisin ennemmin veikkaa Jokereiden tai Hpk:n puolesta.
PS. Tapparakin on voittanut kaikki kohtaamiset kärppiä vastaan tällä kaudella, revi siitä huumoria poju!- kyrpät
rahat jokereille....kärpät saattaa olla kärjessä mutta se ei ole sinänsä ihme kun paikallisvastustajana on kalpa ja saipa joita vastaan kyrpät pelaa 8 ottelua siinä missä jokerit 8 pelii ifk:ta vastaan......otteluohjelman suunnittelija taitaa haluta kärppien voittavan.. mutta ei onnistu siltikään hahahaha
Ei olla liian ylivoimaisia. Kyllä Jokerit ja Kerho ovat kovia yhtä lailla ja Tapparakin pitää oppia voittamaan. Tietysti profiilipakin tulo kuulostaa hyvältä, mutta siinä on myös riskinsä.
Ei ole ollenkaan sanottua, että uusi pelaaja on vahvistus. Vaikka periaatteessa olisikin pelimies, niin etukäteen ei tiedä miten uusi pelaaja vaikuttaa muiden esityksiin. Miten yhteispeli sujuu pakkikaverin kanssa ja miten viisikkopeli luonnistuu. Ne on etukäteen kysymysmerkkejä. Myös jonku pelipaikka menee, joten ei kaikki niin innoissaan ole vahvistuksesta.
Alkukaudesta Jokerit johti liigaa selvästi. Ero muihin oli useita pisteitä. Sitten Jokereihin alkoi tulla kovan luokan (NHL-tason) vahvistuksia. Miten kävi? Mitä enemmän Jokerit on vahvistunut, sitä huonommin ovat pelanneet. Sama vaara vaanii Kärppiäkin. Menee aina oma aikansa ennen kuin pelaajat sopeutuvat joukkueeseen ja ovat oikeita vahvistuksia.- Kärppäfani68
Joitakin joukkueita on vaan vaikeampi voittaa kun toisia. Nyt Tapparasta on tullut Kärpille painajainen, Jokereita ei tahdota voittaa Helsingissä, Kalpa kaatuu aina jne.
HIFK:lle oli takavuosina JYP vieraissa todella painajainen.
Mikä tämmöisenkin takana on, henkinen yliote vai mitä??
Plääh...ja suomi häviää aina ruotsille tärkeässä paikassa. Kärppäfani68 kirjoitti:
Joitakin joukkueita on vaan vaikeampi voittaa kun toisia. Nyt Tapparasta on tullut Kärpille painajainen, Jokereita ei tahdota voittaa Helsingissä, Kalpa kaatuu aina jne.
HIFK:lle oli takavuosina JYP vieraissa todella painajainen.
Mikä tämmöisenkin takana on, henkinen yliote vai mitä??
Plääh...ja suomi häviää aina ruotsille tärkeässä paikassa.Se miksi jotkut vastustajat ovat helppoja ja toiset vaikeita on varmaankin riippuvainen siitä miten joukkueiden pelityylit sopii toisiaan vastaan. Henkisestä yliotteestakin voi olla kyse varsinkin jos jokin joukkue omaa pitkän putken toisen voittamisesta. On pelejä, joita joukkue ei halua hävitä. Tällöin taistellaan raivokkaasti irtokiekoista, mennään vastustajan maalille ottamaan mustelmia ja heittäydytään kiekkojen eteen. Eri peleissä joukkueella on selvää vaihtelua asenteissa. Miksi? Sitä en osaa sanoa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku645040Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362289Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti632190- 2232178
Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2181383Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä191334- 89976
Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai47953- 66897
Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v12879