Kiitorata , miksi ei

saako bussi käyttää lentoaseman kiitorataa jotta pääsen nopeammin kahville.
3369
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

!!!

Äänestä

Ilman muuta saa, mutta sinun on vain ensin otettava yhteyttä lähilennonjohtoon, ettei kilpailevan firman rämäpää vaan ole juuri tukka putkella laskemassa samaa kiitorataa kahvilta takaisin reitille. Voi muuten tulla kahteentörmäys, jolloin kaffella käynti vie odotettua pitemmän ajan, ja pomo ei siitä tykkää.
Minkälaisia pusseja muuten, arvoisa pussikuski, sillä bussillasi kuskaat, muovipusseja, paperipusseja, itsestään sulkeutuvia litran vetoisia vai oikein ostospusseja?

Äänestä
  • oksennuspusseja

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pussikuski kirjoitti:

saako bussi käyttää lentoaseman kiitorataa jotta pääsen nopeammin kahville.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu