Hyvä Ystävä,
Bayerilla on käynnissä unelman palkitsemiskilpailu, jonka loppukilpailuun on päässyt neljän joukossa unelma ”Lapin puhtaat erämaat”. Kilpailijan tarkoitus on valloittaa Käsivarren Lapin viisi yli 1000 metrin tunturinhuippua. Jos voimat ja varat riittävät, on tarkoitus jatkaa myöhemmin vaellusta ihmeellisellä alueella, josta sir Arthur Conan Doylen kirja ”Kadonnut maailma” kertoo. Näitä maisemakuvia näet netissä Googlen kuvasivuilla hakusanalla ”Roraima”.
Bayer palkitsee 6000 eurolla diabeetikon, joka saa eniten yleisöääniä. Tarkoitus on, että unelmakilpailun voittaja kertoo suurelle yleisölle unelmansa toteutuksesta ja tekee hyvää valistustyötä diabeteksen hoidosta ja sairauden kanssa elämisestä.
Toivon, että olet kilpailussa mukana sillä tavoin, että äänestät unelmaa ”Lapin puhtaat erämaat”.
Aikuisiän diabeetikkoja on enemmän ja enemmän ja diabetes 2 on hyvin kavala tauti. Arvostan tämän kilpailijan sitkeyttä ja sisua. Asetetaan tavoitteet ja unelmat korkealle ja pidetään jäljellä olevasta terveydestä ja kunnosta huolta.
Laita siis kapula äkkiä kiertämään. Vaativista vaellusmatkoista saamme tämän sankarimatkailijan välityksellä paljon hyödyllistä käytännön tietoa muillekin kuin tuhansille diabeetikoille ja tietoa 2-tyypin diabeteksen ongelmista tuhansille sairastumisen vaaravyöhykkeessä oleville.
Tiedot kilpailusta ovat sivulla www.ascensia.fi, klikkaat vasemmalla olevasta palkista tekstiä: Ascensia Dream Fund. Olet silloin äänestyssivulla. Sen alareunassa on ohje ja äänestyslomake. Täytä kentät, klikkaa ”Lapin puhtaat erämaat” ja lähetä. Heti tämän jälkeen sivulle tulee ohje siitä, miten vahvistat antamasi äänen sähköpostissa.
Suuret kiitokset!
Kerro kavereillesi tästä viestistä: siirrä tämä viesti sähköpostilla ystävillesi tai lähetä kännykällä tekstiviesti! Aikaa äänestämiseen on 15.11.2006 asti.
AUtetaan diabeetikkoa eräretkelle!
SeppoS
1
396
Vastaukset
- skäribo
täällä ole massapostitus ja mainostaminen kielletty?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1272004
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1021785Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?831601Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy611454Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M331152- 1101083
Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm511053Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s471046- 731036
Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44983