Suomen Demmunistinen konklaavi.

Terveisiä vaan sinne lipposelle että kyllä hyvin voidaan joten keksippä jokin uusi maksu meille. Alenna viinavero ja ota se vaikka toimeentulotuista pois. Stasilistasta emme halua kulla mitään sillä olemmehan ymmärtämättömiä ja haluamme ehdottomasti että Itäisen sirppivasaran miehiä on meidän hallituksessa. Minä ainakin aion kantaa korteni kekoon äänestyskopissa tana kele.
298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kova kovaa vastaan ja saada suuruudenhulluiksi alkaneet EU-demarit pieneksi puolueeksi jota kiinnostaa taas kansan mielipiteet eikä toiset demaripuolueet Euroopassa.

Herrahissidemarien on tietty mukavampi seurustella valtion laskuun muiden herrojen kanssa Euroopassa ja miettiä kehitysapurahoja ja Irakin sotia hienoissa peilisaleissa kuin hoitaa ikävää työttömyyttä Suomessa.

Mutta parempi tehdä kauneusleikkaus demareille nyt ja pienentää puolue sellaiseksi että kansan kuunteleminen taas maittaa.

Äänestä
  • Lipponen valehteli Uffe-jupakassa, Sonera-jutussa ja nyt viimeksi työllisyystilastosta. Lipponen on suurtyöttömyyden takuumies. Kahdeksaan vuoteen hän ei ole tehnyt mitään työttömyyden vähentämiseksi eikä tule tekemään. Lipponen on jälleen kerran esimerkki ihmisestä, jonka vallanhimo on turmellut.

    ps. nyt pitäisi tutkia, onko Lipponen Stasi listassa. Tiitinen toimii kuin petturi kun ei julkaise kyseistä listaa. Lista pitäsi heti julkaista ja konnat karkottaa maasta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Ddr kirjoitti:

Terveisiä vaan sinne lipposelle että kyllä hyvin voidaan joten keksippä jokin uusi maksu meille. Alenna viinavero ja ota se vaikka toimeentulotuista pois. Stasilistasta emme halua kulla mitään sillä olemmehan ymmärtämättömiä ja haluamme ehdottomasti että Itäisen sirppivasaran miehiä on meidän hallituksessa. Minä ainakin aion kantaa korteni kekoon äänestyskopissa tana kele.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu