PLEase Help!

Miten hevonen saadaan ratsastettua sillai eteen ja alas??
189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Älä siis pidä hevosen päätä ohjalla ylhäällä tai yritä muotoon/kootuksi vaan anna sen pitää päätä alhaalla ja mennä rennosti eteen. Jos hevosella on taipumuksena pitää itse päätään ylhäällä, voi kokeilla joustarilla (kuminauha tai miksikä nyt tykkääkin sanoa =) ) että hevonen saa vähän vinkkiä mihin suuntaan pitäisi mennä. Gramaaneja tai muita kiinteästi sitovia apuohjia ei (ainakaan tässä tapauksessa) kannata käyttää koska ne myös lyhentävät hevosta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Heli kirjoitti:

Miten hevonen saadaan ratsastettua sillai eteen ja alas??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu