Mikäs hiljaisuus tänne Alfa -palstalle on iskenyt..? =) Sama juttu eilenkin.
Normaalisti olisi jo 77 viestiä tähän aikaan päivästä...=)
Normaalisti olisi jo 77 viestiä tähän aikaan päivästä...=)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
äskenkin joutui vierailemaan, yleisellä palstalla
näkyipähän siellä edes tuttuja nimimerkkejä...
"tai"- tätiä yrittivät mokomat herjailla siellä.
hyvä kun olitte valmiina, peitset tanassa.
Hiljaistapa hyvinkin.
Onkohan provoja liian vähän?
juu. No, ainakin Hotakainen on niin ahkera nyt koulussa että Alfat on ainakin hetken taka-alalla :)
Syynä lienee se, että autot toimii ja ne mitkä ei toimi, ovat jo työn alla. Muut tuuninkimiehet odottavat kevättä ja tilattujen osien saapumista. Eli on vähän "matala sesonki" näissä asioissa juuri nyt.
Olen tässä itsekin vain ajellut, mutta samalla funtsinut, että tilaisko 156 ts:n madallusjouset eibachilta vai originaalit -20 mm madaltavat?
Vastatkaa joku vaikka ihan lämpimikseen jos ei itse kokemusta omaiskaan.
Eibachit.
En ole kuulut ainakaan mitään negatiivista noista.
..harmittaa vain jos menee laittamaan -20mm madaltavat, samalla -30 niin tulee siihen ulkonäköönkin parannusta.
Tuskin on tehtaan jouset ainakaan halvemmat kuin eibachit..?
En ole myöskään negatiivista kuullut Eibachista
En usko, että viestien pieneen määrään on ainoastaan syynä se, että Alfat toimii, sillä onhan tällä palstalla ihan yleistä jauhamista ja galluppejakin aika paljon.
Onkohan muuten 75:ni jotain vikaa, kun on kolmatta viikkoa alla, ja on pelittänyt loistavasti, ilman mitään ongelmia...=))
..eikö arc-paneelissa vilku yhtään ylimääräistä valoa !! Onnittelen.
kyllä puhut potaskaa, vai ei mitään vikaa ?
Siinä vika kun ei ole vikaa. Hö hö.
Uskoa, mutta näin on...=)
Emäntäkin tuolla on jonkun verran hieronut (on pysynyt tielläkin=), mutta olisi varmasti sanonut, jos olisi jotain ollut vialla, on sen verran tarkka...=)
porukka vissiin kyllästy noin trolleihin, ei oikeen kiinnosta lueskella noita käynnistykö ym huuhaa juttuja
...pitäisikö siis ruveta tehtailemaan jotain tekstiä...=)
tuo projekti 75:n on valitettavasti vienyt omalla kohdalla aikaa melkoisesti ja kun sen saa valmiiksi niin sitten pitää ottaa tuo 90:n työn alle elikkä hommaa on tiedossa....=)
Sulla on sitten puuhaa..=)
Itse otin muutaman päivän sairaslomaa, kun iski kuume.. Harvoin on tällaista oloa, että olutkaan ei maistu.
Ei ole muuta tekemistä kuin roikkua netissä...=)
...la tuli vähän karhua naukkailtua ja saarenmaata sitten vielä päälle...=)
kyllähän sitä melko finaalissa pitää oll ettei olutkaan maistu, ainakin omaan kokemukseen perustuen...=)
ei olut maistu niin kokeile Jallulikööriä.
Tässähän tulee kohta ihan rappioalkoholistiksi.. Olut ei maistu, mutta pakko on jotain alkoholia saada...=))
..terve tuloa kerhoon...=))
ja kyllä väkevällä pöpö lähtee...=)
No, enpä joudu isoa askelta ottamaan, että siihen kerhoon pääsen...=)
Joo, väkevällä se pöpö tosiaan lähtee... Seuraavana aamuna on sitten toinen "pöpö" odottamassa...=)
...tuossa itsellekkin äsken pikku posauksen 80 volttisesta saarenmaasta...=)
onpahan aamuksi pakkasnesteet verenkierrossa valmiina niin kykenee hakemaan postit laatikosta..lupasi meinaan huommiselle melko kovaa pakkasta...=)
Teikäläisellä on hyvin asiat, kun viinaa löytyy...=) Itsellä ne tahtoo loppua samantien kun tuleekin...=)
...ostin tuossa muutaman litran jemmaan...ei tarvi aivan heti käydä pitkäripasessa...=)
eipä kyllä itselläkään normaalisti jää yli... kaikki menee mitä suuhun kaataa ja sitten valintaladosta karhua lisäksi...=)
Pitäisi itsekin hankkia vähän vahvempaa tavaraa jemmaan.. Ja jos v-loppuisin ottaisi karhua, niin voisi jättää viinan lääkkeeksi...=)
Kannattaa tuon kasikymppisen kanssa varoa, ettei mene viihteen puolelle...=)