Hukkasin avaimeni Heinätori-keskusta.
Abloy, musta muovipää,ilman avaimenperää.
ilmoitathan jos löydät, kiitos isosti.
Abloy, musta muovipää,ilman avaimenperää.
ilmoitathan jos löydät, kiitos isosti.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kysy myös löytötavarasta!
itseltä hukkui kesällä uudenmallinen abloy-avain, teetin uuden tallinnassa, 30e. Täällä olisi joutunut maksamaan koko rapun lukkojen vaihdot.
-kohtuutonta,että koko rapun lukot??En ole moista kuullut tähän mennessä! Eihän sellaista avainta,jossa ei ole oven osoitetta mukana,kukaan osaa tulla kokeilemaan,paitsi jos on varastettu tarkoituksella.Silloinhan on enään myöhäistä lukkoja vaihtaa,koska voro käy varmasti viivyttelemättä kohteessa....Kyllä Tallinna on tuossa tapauksessa hyvä vaihtoehto...Hmm,ihmettelen kuitenkin vieläkin,mikä se tuollainen talo-yhtiö on????
ilmoitus löydetystä avaimesta, joka oli mustapäinen ja ilman avaimen perää.
en ole tamperelainen joten en saa käsiini lehtiä jotka ilmestyvät tampereella,oisin kiitollinen jos laittaisit ilmoituksessa olevan yhteystiedot tänne jos siitä ei ole kauheasti sinulle vaivaa
heittänyt lehdet roskiin.
Olisin toki laittanut tiedot jo aiempaan viestiin, mutta heitin lehdet jo samana päivänä roskiin. Lisäksi luin viestin hiukan huolimattomasti eikä sen vuoksi jäänyt mieleen oliko avain toimitettu poliisille vai oliko ilmoituksessa puhelinnumero. Olisikohan tuo avain kuitenkin löytynyt hervannasta?
Löytyisikö tampereelta hiukan hitaammin lehtiä roskiin toimittavaa henkilöä, joka katsoisi viime viikon hervannan sanomat ja tamperelaisen.