Näin isänpäivänä mietin kun liputetaan niin että kuinka paljon on ero-isejä ja suurin syy on ollut naisissa TUTKIMUKSIEN mukaan,se on ylensä nainen joka "tuhoaa" perheen johon syntyy lapsi/lapsia.
Isällä ei ole silloin enään käyttöä ja isä pihalle ja hyvästi, sen jälkeen isä on elatusvelvollinen ja äidin saa viel lapsilisät,elatusmaksun,ym tuet ja se mikä on todella raukkamaista että suurin osa äideistä käyttää sen rahan omiin tarpeisiin ja hyvin pieni osa menee oikeaan tarkoitukseen eli lapseen.
Itse olen joutunut kokemaan tämän ikävän iskun kahdelta eri naiselta ja se on varma että ikinä en anna heille tempauksistaan anteeksi ja en anna mitään arvoa naisille jotka harrastavat tollaista,ikävää kyllä suurin osa naisista on tota luokkaa ja kaikenkukkuraksi tosi uusavuttomia.
KAIKILLE ISEILLE! HYVÄÄ ISÄNPÄIVÄÄ JA HYVIÄ HETKIÄ LAPSIENNE KANSSA.
Näin isänpäivänä mietin kun liputetaan.......
1
315
Vastaukset
- ihmetellä
mikä tutkimus on tuollaisen tuloksen saanut aikaseksi?? Eiköhän suhteessa ole aina 2 osapuolta, eikä yksin siinä yhdessä vaan se syy!! Eikä todellakaan tuskin kukaan huvikseen lapsensa isää hylkää!! Kyllä pitää joku painava syy olla...
Isä on todellakin elatusvelvollinen ja kun mietit tarkemmin, niin onko se niin paha asia maksaa omalle lapselle? Ja oletko miettinyt, että lasten vaatteet, ruoka, päiväkoti ja asuminen ym maksaa..että ei sitä niin kauheita summia jää muuhun...Lopeta tuo katkeruus ja jatka elämääsi, äläkä yleistä. Sillä luulempa että miehissä on enemän uusavuttomia, kuin naisissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs481281- 1581097
- 61987
- 8782
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli180771Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää27766Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä51751- 11739
- 346718
Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti78675