Gefina vai Proscar?

Kumpaa noista nyt sitten kannattaisi alkaa käyttämään? Onko mitään eroa?

Ja vielä lisäksi, jos joku viitsisi kertoa, kumman käyttö tulee edullisemmaksi ja kuinka suuri hintaero on esim. kuukaudessa näiden kahden tuotteen välillä?

Kiitos.
31195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Molemmat lääkkeet ovat sisällöltään identtisiä. Gefina on halvempaa, niin kannattaa ennemin ostaa sitä.

Äänestä

Hinnassa lienee muutaman euron ero, muuten ei mitään väliä.

Äänestä
  • PROSCAR (MSD)
    Pakkaus Hinta
    5mg 28fol tabl (Reseptilääke) 44.40

    GEFINA (HEXAL)
    Pakkaus Hinta
    5mg 30fol tabl (Reseptilääke) 24.06

    Jos ottaa 1/4 tabl /päivä, molemmat kestää n.4kk
    Gefina 20€ halvempi

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hammaspeikkok kirjoitti:

Kumpaa noista nyt sitten kannattaisi alkaa käyttämään? Onko mitään eroa?

Ja vielä lisäksi, jos joku viitsisi kertoa, kumman käyttö tulee edullisemmaksi ja kuinka suuri hintaero on esim. kuukaudessa näiden kahden tuotteen välillä?

Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu