Uusia loikkareita

Hävettää ihan tosissaan. Kylmää laskelmointia on päästä kansanedustajaksi vaihtamalla puoluetta.
4159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Pelkään pahoin, että Viialainen teki virheen vaihtaessaan demareihin.
Hänen viime vuosien ajatukset ovat viitanneet lähinnä kokoomuksen vastaaviin.

Äänestä
  • Kyllä Viialainen pääsee läpi - onhan hänellä tunnettuutta. Tunnetut pääsevät helposti läpi, tuntemattomat vain isolla rahalla tai ääniharavan imussa!

    Äänestä

  • se silti kirjoitti:

    Kyllä Viialainen pääsee läpi - onhan hänellä tunnettuutta. Tunnetut pääsevät helposti läpi, tuntemattomat vain isolla rahalla tai ääniharavan imussa!

    Meinaat, että sopii hyvin demareihin?
    Niin no joo, onhan siellä jo kokoomuksen kunniajäsen Lipponenkin.
    Lipponen oli gallupissa kokoomuksen mielestä suosituin jatkamaan pääministerinä aikoinaan. Se kertoo aika paljon Lipposesta. Ja demareista.
    Demareihin ei voi työmies luottaa.

    Äänestä

edustajien pohjasakkaa. Takinkääntäjän paikka on muualla kuin eduskunnassa.

En äänestä minäkään. Sehän tarkoittaa sitä, että oma edustajasi voi häipyä vähin äänin kun tulee tiukka paikka.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


en äänestä heitä kirjoitti:

Hävettää ihan tosissaan. Kylmää laskelmointia on päästä kansanedustajaksi vaihtamalla puoluetta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu