(Selitys:
Talmud: juutalaisten rabbien ”oppi-isien perimätieto", joka väärentää täysin Jumalan Sanan, eli Talmud on oppi perkeleestä. Talmud on kääntänyt Tooran eli Mooseksen kirjat syvimpien helvettien rasismiksi, jossa jokainen laki sitoo vain juutalaisia. Talmudin mukaan vain juutalaiset ovat ihmisiä ja muut kansat ovat eläimiä.)
Holocaustia voidaan pitää historian suurimpana sekä tuottoisimpana valheena. Samalla kyseinen myytti on muodostunut judaistien yhdeksi tehokkaimmista välineistä kansojen poliittisessa nujertamisessa eri ilmiöineen ja kampanjoineen. Näyttääkin siltä, että maailman politiikan areenalla lähes kaikki polut johtavat jossakin muodossa tuohon tabuilmiöön. Muutamia esimerkkejä otsikon aiheeseen liittyen:
Holocaustmyytti on edesauttanut Israelin valtion virallista ja yleistä hyväksyntää;
taru on suojannut Israelia todellisen tarkoituksensa paljastumiselta.
Heti toisen maailmansodan jälkeen juutalaiset, jotka eivät ole suurimmaksi osaksi seemiläinen kansa, onnistui perustamaan Palestiinaan oman valtion Israelin. Se oli mahdollista siksi, että YK:n vuoden 1947:n päätös jakoi Palestiinan "juutalaisten" ja arabien kesken. Näin Palestiinan seemiläinen kansa joutui luovuttamaan kotimaataan miehittäjä terroristivaltiolle - Israelille, jonka fasistiset otteet ovat hyvin tunnettuja. Israel on arabeihin suunnatun terrorismin, murhien ja valheiden hedelmä, jonka henkisenä perustana on syvimpien helvettien Talmudideologia. Raakuudestaan ja häikäilemättömyydestään tunnettu Israelin valtio ei kuitenkaan ole menettänyt suosiotaan kaikkien länsimaalaisten kristityiksi itseään nimittävien keskuudessa. Tähän Israelin valtion hyväksyntään on voimakkaasti vaikuttanut liioiteltu mediarummutus kuuden milj. juutalaisen tuhosta natsien keskitysleireillä. Niinpä valta osa ns. kristityistä on aivopesty holocaustmyytillä, joka on saavuttanut eräänlaisen uskonnon aseman länsimaailmassa.
Israelin todellinen tarkoitus on ollut ja tulee olemaan kehittyminen entistä voimakkaammaksi sotilasvaltioksi. Tämä Mefistofeleen valtio terrorisoi koko Lähi-itää, ja on yksi planeettamme voimakkaimmista ydinasevaltioista. Se ei epäröi käyttää aseitaan mikäli se palvelee Israelin ja kansainvälisten juutalaisten maailmanvalloitus pyrkimyksiä.
Holocaust on myös toiminut tehokkaana instrumenttina niiden ihmisten tai ryhmittymien vaimentamisessa, jotka ovat uskaltaneet esittää totuuksia esimerkiksi
juutalaiseliitin kansainvälisistä valtapyrkimyksistä ja Israelin todellisesta luonteesta: natsiksi leimaaminen on ollut tavallisin psykologinen vastustajien hiljentämisyritys. Holocaustin arvosteleminen on pyritty vaientamaan myös lainsäädännön avulla kriminalisoimalla Israelin valtion ja juutalaisten oletetun joukkotuhon kritisoiminen ja tarkastelu.
Koska holocaustilla näyttää olevan tällainen "pyhä" asema, joka on suojattu jopa lainsäädännöllä, on se selvää, että se liittyy voimakkaasti pyrintönä
Israelin valtion hyväksyntään, sionistien kansainvälisen valtapolitiikkaan turvaamiseen
akselilla USA - EU ja Israel.
Holocaust sisältyy myös
historiaan siten, että sionistien
organisaation suorittamat hirmuteot ovat saaneet aikaan ns. kollektiivisen projektion: murhaajista on tullut uhreja. Julmuuksia oli vuonna 1918 tsaarin Venäjällä tapahtuneessa vallankaappauksessa, jossa koko tsaariperhe ja Venäjän sivistyneistö murhattiin, sekä sionistien luoman neuvostovaltion kymmenien miljoonien ihmisten tuhoaminen.
Jatkona aiheeseen liittyen "holocaust" teeman tarkastelua:
AUSCHWITZ AUKEAMAN KERTOMAA
Auschwitzin keskitysleirivankien vapauttamisen 60 - vuotuismuistopäivää vietettiin suurella hartaudella koko kristillisessä maailmassa 27. 01. 2005. Myös päivälehti "Ruotsin Sanomat" julkaisi aiheesta laajan artikkelin. Kommentoin kyseistä kirjoistusta, mutta sitä ei julkaistu, joten julkaistakoon kirjoitukseni aiheesta tällä sivustolla.
Auschwitzin keskitysleirin vangit saivat vapautensa 60 vuotta sitten. Tämän johdosta myös Ruotsin Sanomissa 27. tammikuuta 2005 oli pyhitetty lähes kokonainen "Auschwitz aukeama” kyseiselle asialle. Mainitussa artikkelissa esitettiin kuitenkin tietoja, jotka kaipaavat selvitystä.
Ensinnäkin kirjoituksessa julkistettiin, että "koska krematoriot eivät selviytyneet kaikista ruumiiden tuhoamisesta, poltettiin niitä myös maakuopissa". Jo fysiikkaan liittyvien lainalaisuuksien nojalla voidaan sanoa, että edellä mainitun kaltaista väitettä ei voi noin vain hyväksyä todeksi. Vaikuttaa siis siltä, että koko "holocaust" pitäisi hyväksyä kuin mikä tahansa väärin esitetty uskon dogmi, kun sillä vain on laaja kannattajajoukko. On muistettava, että ihmisen ruumiin koostumuksesta on runsaat 70 %:a vettä. Tästäkään johtuen maakuopassa, erikoisesti avoimessa maakuopassa, ei voida kehittää ja säilyttää niin valtavaa lämpöenergiamäärää, joka tarvittaisiin ihmisruumiin hajottamiseksi polttamalla. Palamiseen tarvitaan myös happea. Lisäksi, kun kysymyksessä väitetään olevan massatuhoamiset, niin maakuoppapolttamiset tuntuvat hyvin omituisilta. Ruumiiden polttamin edellyttää uunin - krematorion - kaltaiset olosuhteet eikä mitään maakuoppia. Krematorioissahan poltetaan yksi ruumis kerrallaan ja ruumiin vesimäärän vaikutusten eliminoimiseksi käytetään tuhkaamisissa puuarkkua.
Auschwitz-artikkelissa esitettiin myös Degesch-yhtiön tuottamasta Zyklon-B merkkisestä tuholaismyrkystä, jota olisi käytetty vankien surmaamisessa. Tähän liittyen mainittakoon esimerkki: kuolemaan tuomittujen teloitukset tapahtuvat USA:ssa syaanivetyä (HCN) käyttäen. Historian mukaan natsien keskitysleireillä käytetty aine oli siis myös tuo em. syaanivety (cyklon).
Likvidoiminen USA:ssa suoritetaan teräskammiossa, jossa on teräksinen ovi. Syaanivedyllä on herkkyys kondensoitua kammion seinille ja teloitettavan iholle. Tämän estämiseksi on teloituskammion ja syaanivedyn lämpötilan oltava ihanteellinen. Mikäli lämpötilojen optimointi ei onnistu, täytyy teloituskammio ja teloitetun ruumis pestä kloorin avulla tiivistyneestä kaasusta, tällöin tehtävän suorittava henkilökunta täytyy olla varustautunut suojavaatteisiin ja hengityssuojaimiin. Kammion tuuletuskaan ei ole ongelmatonta, sillä syaanivety on ilmaa kevyempää.
Edelliseen nojautuen voidaan esittää, että koska USA:ssa kyseisillä menetelmillä jo yhden ihmisen teloitus vaatii erikoisjärjestelyt ja ideaaliset olosuhteet, niin kuinka sitten Auschwitzin puutteellisissa olosuhteissa mainostetut joukkoteloitukset ovat mahdollisia? Natsien keskitysleireissä mainituissa kaasukammioissa ei ole todistettu olevan minkäänlaista toimivaa tuuletusta (syaanivedystä ilmaan sekoittuessaan tulee helposti räjähdysherkkää) ja lämmitysjärjestelmän puuttuessa suurin osa höyrystyneestä syaanivedystä olisi tiivistynyt kammion seiniin ja uhrien iholle. Koska kysymyksessä nykyhistorian mukaan oli massateloitukset, olisivat ne vaatineet (Auschwitz) joka teloitus kerran jälkeen täydellisen kammion pesun ja tuuletuksen (jo turvallisuussyistä). Tämä puhdistustyö olisi ollut suunnaton urakka, ja olisiko se onnistunut täydellisesti? Onko myöskään mahdollista, että palovaarallinen syaanivety kaasun täyttämä tila on sijainnut krematorion vieressä? Tämä asiantila herättää ihmetystä ennen kaikkea siksi, että kaasukammioista, kuten jo todettiin, ovat puuttuneet toimivat tuuletusjärjestelmät, eikä käytössä ole ollut tiivistä ovea. Ruumiithan on pitänyt saada jotakin menetelmää käyttäen ulos kaasukammiosta siten, että höyrystyneet kaasut eivät ole päässeet kyseisestä tilasta ulos. Kuolleiden uhrien puhdistus on myös täytynyt olla välttämätöntä tiivistyneestä syaanivedystä ennen polttamista krematoriossa.
Ruotsin Sanomien artikkelissa puhuttiin myös ns. juutalaisia koskevasta "lopullisesta ratkaisusta". Tällä tarkoitettiin Wanseen konferenssin tai paremminkin kokouksen tulosta. Siellä päätettiin juutalaisten evakuoinnista ja maastamuutosta. Raul Hilberg väittää kirjassaan The Destruction, että evakuointi ja maastamuutto termit ovat peitenimiä juutalaisten joukkotuholle. Israelilainen historioitsija Yehyda Bauer pitää kuitenkin perättöminä niitä väitteitä, joiden mukaan Wanseessä olisi päätetty juutalaisten joukkotuhosta.
Kukin miettiköön tykönään onko Auschwitzin ja muiden toisen maailman sodan kolmannen valtakunnan keskitysleirien Dante Alighierin kuvaaman kaltainen Inferno tapahtunut vai tunteeko siinä palaneen käryä nenässään.
http://www.uusijerusalemi.com
Talmud: juutalaisten rabbien ”oppi-isien perimätieto", joka väärentää täysin Jumalan Sanan, eli Talmud on oppi perkeleestä. Talmud on kääntänyt Tooran eli Mooseksen kirjat syvimpien helvettien rasismiksi, jossa jokainen laki sitoo vain juutalaisia. Talmudin mukaan vain juutalaiset ovat ihmisiä ja muut kansat ovat eläimiä.)
Holocaustia voidaan pitää historian suurimpana sekä tuottoisimpana valheena. Samalla kyseinen myytti on muodostunut judaistien yhdeksi tehokkaimmista välineistä kansojen poliittisessa nujertamisessa eri ilmiöineen ja kampanjoineen. Näyttääkin siltä, että maailman politiikan areenalla lähes kaikki polut johtavat jossakin muodossa tuohon tabuilmiöön. Muutamia esimerkkejä otsikon aiheeseen liittyen:
Holocaustmyytti on edesauttanut Israelin valtion virallista ja yleistä hyväksyntää;
taru on suojannut Israelia todellisen tarkoituksensa paljastumiselta.
Heti toisen maailmansodan jälkeen juutalaiset, jotka eivät ole suurimmaksi osaksi seemiläinen kansa, onnistui perustamaan Palestiinaan oman valtion Israelin. Se oli mahdollista siksi, että YK:n vuoden 1947:n päätös jakoi Palestiinan "juutalaisten" ja arabien kesken. Näin Palestiinan seemiläinen kansa joutui luovuttamaan kotimaataan miehittäjä terroristivaltiolle - Israelille, jonka fasistiset otteet ovat hyvin tunnettuja. Israel on arabeihin suunnatun terrorismin, murhien ja valheiden hedelmä, jonka henkisenä perustana on syvimpien helvettien Talmudideologia. Raakuudestaan ja häikäilemättömyydestään tunnettu Israelin valtio ei kuitenkaan ole menettänyt suosiotaan kaikkien länsimaalaisten kristityiksi itseään nimittävien keskuudessa. Tähän Israelin valtion hyväksyntään on voimakkaasti vaikuttanut liioiteltu mediarummutus kuuden milj. juutalaisen tuhosta natsien keskitysleireillä. Niinpä valta osa ns. kristityistä on aivopesty holocaustmyytillä, joka on saavuttanut eräänlaisen uskonnon aseman länsimaailmassa.
Israelin todellinen tarkoitus on ollut ja tulee olemaan kehittyminen entistä voimakkaammaksi sotilasvaltioksi. Tämä Mefistofeleen valtio terrorisoi koko Lähi-itää, ja on yksi planeettamme voimakkaimmista ydinasevaltioista. Se ei epäröi käyttää aseitaan mikäli se palvelee Israelin ja kansainvälisten juutalaisten maailmanvalloitus pyrkimyksiä.
Holocaust on myös toiminut tehokkaana instrumenttina niiden ihmisten tai ryhmittymien vaimentamisessa, jotka ovat uskaltaneet esittää totuuksia esimerkiksi
juutalaiseliitin kansainvälisistä valtapyrkimyksistä ja Israelin todellisesta luonteesta: natsiksi leimaaminen on ollut tavallisin psykologinen vastustajien hiljentämisyritys. Holocaustin arvosteleminen on pyritty vaientamaan myös lainsäädännön avulla kriminalisoimalla Israelin valtion ja juutalaisten oletetun joukkotuhon kritisoiminen ja tarkastelu.
Koska holocaustilla näyttää olevan tällainen "pyhä" asema, joka on suojattu jopa lainsäädännöllä, on se selvää, että se liittyy voimakkaasti pyrintönä
Israelin valtion hyväksyntään, sionistien kansainvälisen valtapolitiikkaan turvaamiseen
akselilla USA - EU ja Israel.
Holocaust sisältyy myös
historiaan siten, että sionistien
organisaation suorittamat hirmuteot ovat saaneet aikaan ns. kollektiivisen projektion: murhaajista on tullut uhreja. Julmuuksia oli vuonna 1918 tsaarin Venäjällä tapahtuneessa vallankaappauksessa, jossa koko tsaariperhe ja Venäjän sivistyneistö murhattiin, sekä sionistien luoman neuvostovaltion kymmenien miljoonien ihmisten tuhoaminen.
Jatkona aiheeseen liittyen "holocaust" teeman tarkastelua:
AUSCHWITZ AUKEAMAN KERTOMAA
Auschwitzin keskitysleirivankien vapauttamisen 60 - vuotuismuistopäivää vietettiin suurella hartaudella koko kristillisessä maailmassa 27. 01. 2005. Myös päivälehti "Ruotsin Sanomat" julkaisi aiheesta laajan artikkelin. Kommentoin kyseistä kirjoistusta, mutta sitä ei julkaistu, joten julkaistakoon kirjoitukseni aiheesta tällä sivustolla.
Auschwitzin keskitysleirin vangit saivat vapautensa 60 vuotta sitten. Tämän johdosta myös Ruotsin Sanomissa 27. tammikuuta 2005 oli pyhitetty lähes kokonainen "Auschwitz aukeama” kyseiselle asialle. Mainitussa artikkelissa esitettiin kuitenkin tietoja, jotka kaipaavat selvitystä.
Ensinnäkin kirjoituksessa julkistettiin, että "koska krematoriot eivät selviytyneet kaikista ruumiiden tuhoamisesta, poltettiin niitä myös maakuopissa". Jo fysiikkaan liittyvien lainalaisuuksien nojalla voidaan sanoa, että edellä mainitun kaltaista väitettä ei voi noin vain hyväksyä todeksi. Vaikuttaa siis siltä, että koko "holocaust" pitäisi hyväksyä kuin mikä tahansa väärin esitetty uskon dogmi, kun sillä vain on laaja kannattajajoukko. On muistettava, että ihmisen ruumiin koostumuksesta on runsaat 70 %:a vettä. Tästäkään johtuen maakuopassa, erikoisesti avoimessa maakuopassa, ei voida kehittää ja säilyttää niin valtavaa lämpöenergiamäärää, joka tarvittaisiin ihmisruumiin hajottamiseksi polttamalla. Palamiseen tarvitaan myös happea. Lisäksi, kun kysymyksessä väitetään olevan massatuhoamiset, niin maakuoppapolttamiset tuntuvat hyvin omituisilta. Ruumiiden polttamin edellyttää uunin - krematorion - kaltaiset olosuhteet eikä mitään maakuoppia. Krematorioissahan poltetaan yksi ruumis kerrallaan ja ruumiin vesimäärän vaikutusten eliminoimiseksi käytetään tuhkaamisissa puuarkkua.
Auschwitz-artikkelissa esitettiin myös Degesch-yhtiön tuottamasta Zyklon-B merkkisestä tuholaismyrkystä, jota olisi käytetty vankien surmaamisessa. Tähän liittyen mainittakoon esimerkki: kuolemaan tuomittujen teloitukset tapahtuvat USA:ssa syaanivetyä (HCN) käyttäen. Historian mukaan natsien keskitysleireillä käytetty aine oli siis myös tuo em. syaanivety (cyklon).
Likvidoiminen USA:ssa suoritetaan teräskammiossa, jossa on teräksinen ovi. Syaanivedyllä on herkkyys kondensoitua kammion seinille ja teloitettavan iholle. Tämän estämiseksi on teloituskammion ja syaanivedyn lämpötilan oltava ihanteellinen. Mikäli lämpötilojen optimointi ei onnistu, täytyy teloituskammio ja teloitetun ruumis pestä kloorin avulla tiivistyneestä kaasusta, tällöin tehtävän suorittava henkilökunta täytyy olla varustautunut suojavaatteisiin ja hengityssuojaimiin. Kammion tuuletuskaan ei ole ongelmatonta, sillä syaanivety on ilmaa kevyempää.
Edelliseen nojautuen voidaan esittää, että koska USA:ssa kyseisillä menetelmillä jo yhden ihmisen teloitus vaatii erikoisjärjestelyt ja ideaaliset olosuhteet, niin kuinka sitten Auschwitzin puutteellisissa olosuhteissa mainostetut joukkoteloitukset ovat mahdollisia? Natsien keskitysleireissä mainituissa kaasukammioissa ei ole todistettu olevan minkäänlaista toimivaa tuuletusta (syaanivedystä ilmaan sekoittuessaan tulee helposti räjähdysherkkää) ja lämmitysjärjestelmän puuttuessa suurin osa höyrystyneestä syaanivedystä olisi tiivistynyt kammion seiniin ja uhrien iholle. Koska kysymyksessä nykyhistorian mukaan oli massateloitukset, olisivat ne vaatineet (Auschwitz) joka teloitus kerran jälkeen täydellisen kammion pesun ja tuuletuksen (jo turvallisuussyistä). Tämä puhdistustyö olisi ollut suunnaton urakka, ja olisiko se onnistunut täydellisesti? Onko myöskään mahdollista, että palovaarallinen syaanivety kaasun täyttämä tila on sijainnut krematorion vieressä? Tämä asiantila herättää ihmetystä ennen kaikkea siksi, että kaasukammioista, kuten jo todettiin, ovat puuttuneet toimivat tuuletusjärjestelmät, eikä käytössä ole ollut tiivistä ovea. Ruumiithan on pitänyt saada jotakin menetelmää käyttäen ulos kaasukammiosta siten, että höyrystyneet kaasut eivät ole päässeet kyseisestä tilasta ulos. Kuolleiden uhrien puhdistus on myös täytynyt olla välttämätöntä tiivistyneestä syaanivedystä ennen polttamista krematoriossa.
Ruotsin Sanomien artikkelissa puhuttiin myös ns. juutalaisia koskevasta "lopullisesta ratkaisusta". Tällä tarkoitettiin Wanseen konferenssin tai paremminkin kokouksen tulosta. Siellä päätettiin juutalaisten evakuoinnista ja maastamuutosta. Raul Hilberg väittää kirjassaan The Destruction, että evakuointi ja maastamuutto termit ovat peitenimiä juutalaisten joukkotuholle. Israelilainen historioitsija Yehyda Bauer pitää kuitenkin perättöminä niitä väitteitä, joiden mukaan Wanseessä olisi päätetty juutalaisten joukkotuhosta.
Kukin miettiköön tykönään onko Auschwitzin ja muiden toisen maailman sodan kolmannen valtakunnan keskitysleirien Dante Alighierin kuvaaman kaltainen Inferno tapahtunut vai tunteeko siinä palaneen käryä nenässään.
http://www.uusijerusalemi.com
Vastaukset 1
Vanhimmat
World Almanac, 1925, pg. 752 -- 15,630,000 Jews worldwide
World Almanac, 1929, pg. 727 -- 15,630,000 Jews worldwide
National Council of Churches 1930 -- 15,600 ,000 Jews worldwide
March 24, 1933, Jewish newspaper Daily Express -- 14,000,000 Jews worldwide
World Almanac, 1933, pg. 419 -- 15,316,359, ["The estimate for Jews in the above table is for 1933, and is by the American Jewish Committee"
World Almanac, 1936, pg. 748 -- world Jewish population = 15,753,633
World Almanac, 1938, pg. 510 -- world Jewish population = 15,748,091, with 240,000 in Germany
American Jewish Committee Bureau of the Synagogue Council, 1939 -- 15,600,000
World Almanac, 1940, pg. 129: World Jewish Population -- 15,319,359
World Almanac, 1941, pg. 510: World Jewish Population -- 15,748,091
World Almanac, 1942, pg. 849: World Jewish Population -- 15,192,089 ("Jews include Jews by race not necessarily by religion")
World Almanac USA, 1947, pg. 748: World Jewish Population -- 15,690,000
World Almanac, 1949, pg. 289: World Jewish Population -- 15,713,638
Lähde:
http://www.jewwatch.com/jew-holocaust-lies-hoax-frauds-blackflagops-hoaxarchive.html