kuinka paljon ruokittava?

monnisto

minulla on 3 imumonnia, kuinka paljon tulisi ruokkia vuorokaudessa napeilla?

puolikas - 1 ruokanappia päivässä?

olen huomannut että napit jäävät helposti pohjalle homehtumaan..onko kellään viisaammalla kokemuksia? saako monnit imuroidusta levästä tarpeeksi ravintoa, eli pärjäävätkös jopa ilman nappejakin? kiitos jo etukäteen..

4

351

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fish KING

      Vai jokin muu laji?
      Imumonneja kun on tuhansia erilaisia.

      Monet vaativat spirulina lisän ja joillekin kelpaa vaikka kuoreton pakaste herne tai kesäkurpitsa.
      Jos ei ruoka kelpaa kokeile jotain muuta.
      Mitä merkkiä annat ruoaksi?

      • kyseessä

        tetraa annan.


      • fish KING
        kyseessä kirjoitti:

        tetraa annan.

        Nuolimonnithan ei paljoa ruokaa tarvitse, ite annostelen n. puolitabua kahta monnia kohden, hieman allekin mitoitettuna, keskimäärin.

        Tetran tuotteet ruokana on aikas surkeita, piru kun en nyt muista mitä mulla on mutta ne tykkää , hei joo, spectra, tai joku tollanen se merkki oli, pitää varmistaa... sellasia millin rakeita, tykkää ihan simona, monniset samoin... toi on ihan uus tuote, aika kallis mutta riittoisa.


      • monnisto
        fish KING kirjoitti:

        Nuolimonnithan ei paljoa ruokaa tarvitse, ite annostelen n. puolitabua kahta monnia kohden, hieman allekin mitoitettuna, keskimäärin.

        Tetran tuotteet ruokana on aikas surkeita, piru kun en nyt muista mitä mulla on mutta ne tykkää , hei joo, spectra, tai joku tollanen se merkki oli, pitää varmistaa... sellasia millin rakeita, tykkää ihan simona, monniset samoin... toi on ihan uus tuote, aika kallis mutta riittoisa.

        aivan, sellaseksi moskaksi se siellä pohjassa hajoaa. jos ei safka ala maistumaan niin etsimpä käsiini tuon ko. tuotteen.

        mutta kiitokset sinulle, tästä oli apua!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6278
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      350
      5764
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2763
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      107
      2198
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1888
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1744
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1633
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1290
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1197
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1088
    Aihe