... ja muita anaalisen erotiikan seurauksia.
mielnkiintoinen artikkeli kuvineen osoitteessa
http://www.amazinginfoonhomosexuals.com/anal_eroticism_consequences.htm
Noin kolmasosalla anoreseptiivistä seksiä harjoittaneilla miehillä alkaa esintyä pidätyskyvyn ongelmia, mitä johtavat vaippojen käytön tarpeeseen; tai sitten lääkärit voivat kehoittaa suolihuuhteluihin ulostamisen jälkeen, ettei mitään jäisi valumaan;
loisinfektiot ovat tavallisia jne, lukekaa itse
mielnkiintoinen artikkeli kuvineen osoitteessa
http://www.amazinginfoonhomosexuals.com/anal_eroticism_consequences.htm
Noin kolmasosalla anoreseptiivistä seksiä harjoittaneilla miehillä alkaa esintyä pidätyskyvyn ongelmia, mitä johtavat vaippojen käytön tarpeeseen; tai sitten lääkärit voivat kehoittaa suolihuuhteluihin ulostamisen jälkeen, ettei mitään jäisi valumaan;
loisinfektiot ovat tavallisia jne, lukekaa itse
Vastaukset 15
Vanhimmat
Linkkisi on hyvä esimerkki siitä että kaikkeen mitä netistä löytyy, ei kannata uskoa.
Juttu on lähestulkoon silkkaa huuhaata :)
Nämä itseään tosiuskovaisiksi kutsuvat inttävät vaikka mustan valkoiseksi. Yhdyn edellä olevaan kommenttiin; netti on täynnä joutavaa roskaa, jota ei kannata uskoa.
Itse olen terve kuin pukki. Samoin kuin kaikki ystäväni.
ai huuhaata netissä? no nyt maailmankuvani musertuu ... vaikka oli näin paljon viitteitä
References:
1. M. Scarce, J Homosex 34, 1 (1997).
2. H. L. Kazal, N. Sohn, J. I. Carrasco, J. G. Robilotti, W. E. Delaney, Ann Clin Lab Sci 6, 184 (Mar-Apr, 1976).
3. N. Sohn, J. G. Robilotti, Jr., Am J Gastroenterol 67, 478 (May, 1977).
4. M. Heller, Ann Emerg Med 9, 487 (Sep, 1980).
5. T. C. Quinn, Postgrad Med 76, 197 (Aug, 1984).
6. S. E. Goldstone, The Ins and Outs of Gay Sex: a medical handbook for men (Dell Publishing, New York, NY, 1999 [The author is an out-of-the-closet homosexual physician]), pp.
7. A. J. Miles, T. G. Allen-Mersh, C. Wastell, J R Soc Med 86, 144 (Mar, 1993).
8. http://www.grannywouldnt.com/HOTBUTT.html.
9. http://www.beproud.com/gay-adult/adult-toys-butt-plugs.htm.
10. http://www.abcsextoys.com/abc-anal.html.
11. http://www.queerworld.com/toybox/main.html.
12. M. T. Saghir, E. Robins, Male and female homosexuality: a comprehensive investigation (Williams & Wilkins, Baltimore,, 1973), pp. ix, 341 p.
13. J. D. Weinrich, I. Grant, D. L. Jacobson, S. R. Robinson, J. A. McCutchan, Arch Sex Behav 21, 559 (Dec, 1992).
14. M. H. McIntyre, Arch Sex Behav 32, 495 (2003).
15. N. Ikeda, B. Hulewicz, B. Knight, T. Suzuki, Nippon Hoigaku Zasshi 45, 341 (Aug, 1991).
16. M. H. Witte, M. Stuntz, C. L. Witte, D. Way, Int J Dermatol 28, 585 (Nov, 1989).
17. T. C. Quinn et al., N Engl J Med 309, 576 (Sep 8, 1983).
18. W. Levinson, P. M. Dunn, T. G. Cooney, J. H. Sampson, J Gen Intern Med 1, 150 (May-Jun, 1986).
19. S. C. Phillips, D. Mildvan, D. C. William, A. M. Gelb, M. C. White, N Engl J Med 305, 603 (Sep 10, 1981).
20. B. A. Koblin, J. M. Morrison, P. E. Taylor, R. L. Stoneburner, C. E. Stevens, Am J Epidemiol 136, 646 (Sep 15, 1992).
21. H. Most, Am J Trop Med Hyg 17, 333 (May, 1968).
22. J. S. Keystone, D. L. Keystone, E. M. Proctor, Can Med Assoc J 123, 512 (Sep 20, 1980).
23. L. Jokipii, S. Pohjola, S. L. Valle, A. M. Jokipii, Ann Clin Res 17, 57 (1985).
24. B. E. Laughon et al., Gastroenterology 94, 984 (Apr, 1988).
25. C. M. Surawicz et al., Gastroenterology 91, 651 (Sep, 1986).
26. CNN, “Sexual transmission of typhoid documented in US. [http://www.cnn.com/2001/HEALTH/conditions/04/26/ typhoid.sex.ap/index.html]
27. M. E. Reller et al., Clin Infect Dis 37, 141 (Jul 1, 2003).
28. W. F. Owen, Jr., J Adolesc Health Care 6, 278 (Jul, 1985).
29. Atlas of sexually transmitted diseases and AIDS. S. A. Morse, others, Eds. (Mosby, New York, 2003).
Jos käyttää niitä joissain kaupoissa myynnissä olevia 10 cm halkaisijaisia tappeja, niin jos sellaisella venyttelee, niin takuulla venähtää.
Mutta muuten niin ja näin.
on käytössä 15 cm tappi koko ajan. Ja vaipat myös.
Sinäkin losotat siellä suoli ammollaan ja tuoli värjäytyy ruskeaksi homoperseesi suoltaessa hinttikuraa pehmusteisiin. Sinun tulisi viipymättä hakeutua mielenterveystoimistoon ja pyytää lääkitys ja terapiaa. Et edes itse tiedosta/ tunnusta että peräreikäsi vuotaa kun harrastat sairainta paskaa mitä ihminen voi tehdä. Häpeä! Kaltaisesi paskareiän hoonaajat ja suolen rassaajat ovat yhteiskunnan tuho. Vai muka terve kuin pukki. Olet sairas kuin vain olla voi.
Aikamoista väittelyä.. perehtykää täällä asiaan:
http://koti.mbnet.fi/itakyla2/viihde
Kai tarkistit myös viitteet; esim. mitä lähteet pitävät sisällään ja onko niissä edes sanottu mitään sellaista, mitä em. teksti väittää. Näillä amerikkalaisilla hömppätutkimuksilla on monesti paha tapa viitata itseensä useamman tutkimuksen kautta, minkä jälkeen lukijalle jää käytännössä luu käteen ja väitteet todistamatta.
Viiteluettelon voi myös kopioida mistä tahansa netin tutkimuksesta ja liittää sen osaksi toista tekstiä. Ai niin, noi kaupallisten seksilelusaittien viitteet pistävät komeasti silmään lähdeluettelosta. Kertovat selkeästi omaa kieltään tämän "tutkimuksen" tasosta :D
http://www.annclinlabsci.org/cgi/content/abstract/6/2/184
http://www.pubmedcentral.nih.gov/articlerender.fcgi?artid=1238579
http://www.jrsm.org/cgi/content/abstract/86/3/144
en nyt jaksa enempää kuukkeloida
eli ihan tieteellisissä (peer review ) aikakauslehdissä julkaistuja tutkimuksia oli artikkelin aineistona
Effect of anoreceptive intercourse on anorectal function
AJ Miles, TG Allen-Mersh and C Wastell
Department of Surgery, Westminster Hospital, London.
This study is the first published assessment of the effect of anoreceptive intercourse (ARI) on anal sphincter tone and function. Forty anoreceptive (AR) male homosexuals were compared with 18 age matched non-anoreceptive (non-AR) heterosexual males. Subjects were questioned about ARI, defaecation and faecal incontinence. Anal resting pressure, maximum voluntary squeeze pressure, anal mucosal electrosensitivity, perineal descent and rectal sensation were measured in all subjects. Fourteen of the AR subjects but only one of the non-AR subjects had symptoms of frequent anal incontinence (P < 0.05). There was a significant reduction in both maximum anal resting pressure (P < 0.01) and anal mucosal electrosensitivity (P < 0.05) and a significant difference in the anal resting pressure profile (P = 0.02) in the AR subjects compared with the non-AR subjects. There was a significant reduction in maximum squeeze pressure in AR subjects with anal incontinence compared with either AR subjects without anal incontinence (P < 0.01) or non-AR subjects (P < 0.01). There were no significant differences in stoll consistency, frequency of defaecation, perineal descent or rectal sensation between the groups. ARI is associated with reduced resting pressure in the anal canal and an increased risk of anal incontinence. The risk of incontinence is greatest amongst AR subjects with reduced maximum squeeze pressure.
Uuh, heterona itseään pitävä suomipoika on taas löytänyt uuden fetissin anaalileikeistä. Mutta leikit sikseen, mietitäämpä nyt tätä asiaa hiukan pitemmälle: miksi ihmeessä luulet homojen olevan kiinnostuneita anaaliseksistä sen enempää kuin heteroidenkaan? Googlella suoritettu haku anaaliseksistä (anal sex) tuotti seuraavan tuloksen:
http://www.sexualpositionsfree.com/ansexpos.html (anaaliseksiasentoja heteroille)
http://www.sexinchrist.com/ (miksi heteroiden harrastama anaaliseksi on pyhää, mutta homojen ei)
http://www.amazon.com/Ultimate-Guide-Anal-Sex-Women/dp/1573440280 (opas naisille anaaliseksin ihanuuteen)
http://www.slate.com/id/2126643/ (seksitutkimus heteroiden anaaliseksikäyttäytymisestä, jonka mukaan yli puolet on ollut anaaliyhdynnässä 44 ikävuoteen saakka)
http://www.naughty.com/ (tyttöset tarjoavat persereikäänsä miehille)
... lista voi jatkaa pitkään ilman mitään homosaitteja.
Miksi ihmeessä mainitsemasi anaalisyndrooma ei koske myös heteroita? Onko jumala jollain ihmeellä siunannut naisen anaalia, vai onko naisten anatomia suorastaan luotu heteromiesten anaaliseksisessioita varten? - onko kukaan kuullut koskaan paskantavasta naisesta?
Anaaliseksiähän on tunnetusti harrastettu historian hämäristä asti, joten on se melkoisen outoa, että kukaan ole vielä raportoinut yli 2000 vuoteen mennessä kaiken maailman anaali-stressi-syndroomista. Koitappa nyt poika pieni vähän ajatella niillä omilla aivoillasi ja jätä sen raamatun lukeminen vähemmälle.
Siis hyvät homot ja heterot anaalin harastajat. Jättäkää kommentoimatta näiden idioottien jutut. Joka kerta kun tällainen ääliö tänne kirjoittaa, niin 50 vihaista vastausta perässä. Sitähän ne yritttävät!! Eli kun seuraavan kerran tänne ilmestyy juttu, jossa kerrotaan kuinka sairaita paskareiän rassaajia olemme. Niin kun ei tule yhtään vastausta, niin juttu kuolee siihen. Jos taas alatte inttämään näiden idioottien kanssa, niin sitähän voisi jatkaa loputtomiin.
Ilmoita hyväksikäyttäjäsi viranomaisille!
> Noin kolmasosalla anoreseptiivistä seksiä
> harjoittaneilla miehillä alkaa esintyä
> pidätyskyvyn ongelmia, mitä johtavat vaippojen
> käytön tarpeeseen; tai sitten lääkärit voivat
Eiköhän jo tämä yksinään kerro jotain po. artikkelin luotettavuudesta. Nimittäin jos kolmasosalla peppuun ottavista miehistä esiintyisi moisia ongelmia, niin luulisin että vähintäänkin samassa suhteessa niitä olisi myös naisilla - ehkä enemmänkin koska naisilla paikat ovat hiukan pienemmät.
Mutta kun omassa tuttavapiirissäkin on toistakymmentä enemmän tai vähemmän säännöllisesti peppuseksiä harrastavaa naista, eikä heistä kenelläkään ole noita pulmia, on aika epätodennäköistä että artikkelin luoma uhkakuva olisi todellinen. Luultavasti kyse on joko uskonnon tai muun vakaumuksen vuoksi peppuseksiä vastustavasta henkilöstä tai järjestöstä, joka tehtailee nettiin vakuuttavalta kuulostavia kauhujuttuja.
> loisinfektiot ovat tavallisia jne, lukekaa
Mistähän ne "tavalliset" loiset mahtavat ilmestyä kahden terveen ihmisen välisessä sukupuoliyhteydessä?
jaa taisi jollakulla revetä perse, kun liika teki