Ostinpa lateksiset alushousut, ja ohjeissa kehotetaan käyttämään tietynlaista talkkia housujen jalkaan saamiseksi. Kysyisinkin, että käykö siihen tarkoitukseen ihan se tavallinen, esim. Natusan talkki, vai pitääkö taas tehdä erillinen tilaus sen takia netistä.
Latex -vaate
8
4556
Vastaukset
- Nimetön
Talkkia kunhan vaan on.
- latex lover
Onnea uudelle harrastukselle (fetissille).
Kyllä natusan käy. Mutta jos kokoelmasi kasvaa ja ostat kalliinpiakin asusteita niin silloin kannattaa vältää Natusania. Natusan on hajustettu ja tämä hajuste ei ole pitkän päälle hyväksi kumille. En ole löytänyt hajustamatonta Natusania, voihan sellaistakin olla.
Apteekista saa sitten sitä puhdasta talkkia.
Hätätilassa voi käyttää perunajauhoa.
Ja kyllä noin pienen vaatekappaleen saa päälle ilman mitään liukasteita.- mizzie
Kiitoksia tyhjentävästä vastauksesta. Mites tuon kiillotuksen kanssa sitten, olisiko siihenkin joitakin "kotikonsteja"?
- latex lover
mizzie kirjoitti:
Kiitoksia tyhjentävästä vastauksesta. Mites tuon kiillotuksen kanssa sitten, olisiko siihenkin joitakin "kotikonsteja"?
Tähän kiillotukseen ei taida kotikonstia löytyä.
Toki jollain ruokaöljyllä saa kiillon mutta se pehmittää kumia nopeasti.
Silikoniöljy on se oikea aine. Sitä saa näistä seksikaupoista ja autotarvikeliikkeistä. Itse en kyllä ulkaltaisi käyttää näitä autonhoitosilikoneja mutta kyllä jotkut niitä käyttää.
Makunsa kullakin mutta itse en kiillota kumiasua koskaan. Jos asu on nuhruisen näköinen niin vedellä ja rätillä pyyhkäisy saa tarpeeksi hyvän pinnan minun tarpeisiin. Jos kumin pinta ei ole kulunut niin kyllä se kiiltää hyvin. Toki eri valmistajien välillä on suuria eroja. - RubberLatex
Latex spray ja jotkut liukkarit ovat parhaita kiillotusaineita.
Tervetuloa kumin ihanaan mailmaan. Minulla on nytkin kumihousut ja -sukat päälläni. - mirandalatexTV
RubberLatex kirjoitti:
Latex spray ja jotkut liukkarit ovat parhaita kiillotusaineita.
Tervetuloa kumin ihanaan mailmaan. Minulla on nytkin kumihousut ja -sukat päälläni.itse olen todennut pitkällisen kokeilun ja kokemuksen kautta nestemäisiin tuotteisiin, sekä pukemisessa että kiillotuksessa.
Pukemiseen löytyy mukavia nestemäisiä apuaineita, jotka saavat tiukan kumin istumaan täydellisesti, eikä tahraa ulkopintaa kuten talkki.
Kiillottamiseen samoin. Spraymaiset silikonit ovat valtaosalta tahmeita eivätkä mielestäni käytännöllisiä. Kiillottavat nesteet sen sijaan eivät ole tahmeita ja useimmiten pelkkä toisen henkilön kiillottaminen saa mukavan muodon
miranda
- Ehdottelija
Mites sukkahousujen käyttö niiden alla. Luulisi helpottavan käyttöä, mutta viekö se sitten sen lateksin tunteen. Itse käytän kireiden farkkujen alla liukaspintaisia sukkahousuja, jotta yleensä saan ne jalkaan.
- Anonyymi
Silinoni liukkari käy parhaiten kiiloitukseen ja pukemiseen. Olisi suotavaa levittää liukkari säämiskällä ,mutta itselle se ei ole ollut kyllä välttämätöntä. itse käytän sitä mutta jos käyttää seimerkiksi latex sukkia niin jalkaterän osuuteen suosittelen jotain talkkia... itse käytän halpuuden vuoksi ihan kaupan perunahauhoa
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2401898- 1861601
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461230Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50952- 40769
- 14760
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30751Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21740Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .23712Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46627