SaPKo rökitti KooVeen

Taas nähtiin Talvisalossa sellainen teurastus ettei paremmasta väliä.

SaPKo latoi taululle 7-1 lukemat. Seuraavat uhrit ovat torstaina KooKoo Kouvolassa ja sitten lauantaina Jukurit Talvisalossa.

Kaiken lisäksi SaPKolta puuttui ottelusta luottopakki Vähämäki ja tehohyökkääjä Huilla. Jos he olisivat pelanneet olisi taululla ollut 12-1

5

288

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HeKi-fani

      on ottelu HeKi - SaPKo.

      Edellinen ottelu 16.9.2006 päättyi lukemiin HeKi - SaPKo 6-1.
      Minä odotan tulevassa ottelussa HeKi:n pelaajilta ryhdistäytymistä ja numeroiden kaunistumista mainitusta aiemmasta ottelusta.

      • Minä taas odottaisin SaPKon pääsevän vihdoin ja viimein Heinolakammostaan ja esittävän edes jonkunlaista vastusta sarjan myös hyvin aloittaneelle HeKille.

        Kummallista muuten että SaPKo pelaa HeKiä vastaan ensin kaksi kertaa vieraissa ja sitten kaksi kotona? HeKiä ei nähdä siis Savonlinnassa ennenkuin 18.1. 2007!

        Aika heikko otteluohjelman laatijalta. Nythän HeKi joutuu loppukaudesta poistumaan Savonlinnasta pää pyörällä kaksi kertaa ja ajanevat ensin kieputuksen vuoksi Rovaniemelle josta kuski osaa vihdoin Heinolaan.

        PS: 24.11. pelattava HeKi-SaPKo tulee suorana lähetyksenä Urhelukanavalta, siis JEES! Toivottavasti SaPKo esittäisi samoja otteita Heinolassa kuin mihin se pystyy Talvisalossa. Veikataan peukut pystyssä 4-4


      • HeKi-fani
        SavoRULES kirjoitti:

        Minä taas odottaisin SaPKon pääsevän vihdoin ja viimein Heinolakammostaan ja esittävän edes jonkunlaista vastusta sarjan myös hyvin aloittaneelle HeKille.

        Kummallista muuten että SaPKo pelaa HeKiä vastaan ensin kaksi kertaa vieraissa ja sitten kaksi kotona? HeKiä ei nähdä siis Savonlinnassa ennenkuin 18.1. 2007!

        Aika heikko otteluohjelman laatijalta. Nythän HeKi joutuu loppukaudesta poistumaan Savonlinnasta pää pyörällä kaksi kertaa ja ajanevat ensin kieputuksen vuoksi Rovaniemelle josta kuski osaa vihdoin Heinolaan.

        PS: 24.11. pelattava HeKi-SaPKo tulee suorana lähetyksenä Urhelukanavalta, siis JEES! Toivottavasti SaPKo esittäisi samoja otteita Heinolassa kuin mihin se pystyy Talvisalossa. Veikataan peukut pystyssä 4-4

        katselin, että milloin HeKi menee Tavisaloon hakemaan pisteet, mutta yllättäen SaPKo tuleekin Heinolaan. Minä toivon, että SaPKo saisi nyt täällä 2 maalia - ja HeKi 9.

        Savonlinnalaisilla on jostain syystä Heinola-kammo. En tiedä miksi.


    • mutta en viitsinyt aloittaa...

      Kuka SaPKon pelaaja loukkaantui siinä pelissä? Ja onko tietoa miten hänelle kävi? Ei ainenkaan Itä-Savossa lukenut mitään, mutta jospa joku täällä tietäisi=) Näytti aika pahalta, mutta toivottavasti ei pahasti käynyt!

      Hieno peli SaPKolta ja lauantaina voitetaan Jukurit! Varmasti hieno peli siitä tulossa=)Mikkelistäkin on tulossa noin 100 Jukurikannattajaa..

      • Tervetuloa vaan Jukurifanitkin Savonlinnaan.

        Varmasti jännittävä matsi tulossa lauantaina. Hienoa että heitä noinkin paljon tulee katsomaan peliä mutta onhan tämä nyt sentään kunnon paikallispeli. Toivotaan että se 1000:en katsojan raja rikkoutuu, olisi jo aika.

        Se SaPKon pelaaja jota taklattiin pelin loppupuolella tosi törkeästi oli Matti Tiihonen. Kiekoton pelaaja ja KOO-VEEn jänöjussi ajaa törkeästi päin laitaa.

        Oli KOO-VEE ukkelin onni ettei Kostiainen tai Hartus ollut silloin kentällä koska siinä tapauksessa KOO-VEEn mies paikkailisi leegojaan Mansen hammapyhätössä.

        Tiihonen selvisi onneksi pikku kolhulla ja on jo tänään mukana KooKoota vastaan Kouvolassa


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      175
      4961
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      18
      4336
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3087
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      248
      2910
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2852
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2491
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1919
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      34
      1713
    9. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      20
      1703
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      63
      1677
    Aihe