Tää uusi valmentajan etsiskely haiskahtaa ihan suoraan Kummolan ja Harkimon keskinäiseltä sopimukselta. Nyt jääkiekkoliitto maksaa osan Sheddenin palkasta ja Jokereiden talous on turvattu :) Pitää olla aika tyhmä jos joku luulee että D.S sai paikkansa jonkun näyttöjen perusteella. Huh,hah,hei ja huomenna lisää !!! No enää on turha vikistä, kun on ollaan jo polvia myöten paskassa.
Kummolan
ja Harkimon diili
1110
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
juuri niin?
Omituista ettei Sheddenin liksaa voitu kertoa, eikä kuka sen maksaa (Jokerit / Maajoukkue). Kummola kumppanit vetoaa "liikesalaisuuteen"???
Harkimo teki todennäköisesti hyvät kaupat??? Antaa Sheddenin toimia Jokerien valmentamisen ohella maajoukkueen päävalmentajana - ja tietysti Sheddenin liksan maksaa Jääkiekkoliitto, ei Harkimo ei Jokerit. Harkimo sai ilmaisen valmentajan, kun antaa tämän valmentaa myös maajoukkuetta.
Kummolahan on tunnetusti "kovan luokan liikemies", kaikkihan muistaa Summasen potkut ja niistä seuranneen Summasen vuoden liksan ilman duunia.
Hyvä Kummola, Kummola Nokian pääjohtajaksi!!! On eri taitava ja fiksu mies, vai onko???