En ole enää aikoihin tiennyt mihin uskoa tai enemmänkin valheelta tuntuu kaikki, mitä hetken jaettiin. Olen jo läpikäynyt kaikki mieleni liikkeet ja totuus on edelleen, että minä vain jostain syystä välitän. En osaa selittää. Pahasti minulle teit, mutta jokin senkin tunteen ylittää. Ikävä on kova, vaikka sitä en enää sinulle myöntäisikään. Toivon vain kovasti, etten näkisi sinua enää! En halua kuulla, mitä sinulla on sanottavaa, koska pääni on jo liian pyörällä. Enkä halua enää sanoa mitään, koska sanojani ei selvästi haluta kuulla. Haluan vain hiljaa ja salaa ikävöidä! Tulevaisuus on tuntematon, mutta menneisyys tekee vielä kipeää. Toivon, että joskus tajuan ja ymmärrän totuuden, sitten on helpompaa. Miten voikin pieni ihminen mennä näin sekaisin? Joskus toivon, ettei tätä olisi koskaan tapahtunut! En vielä ymmärrä tämän tarinan opetusta =(
Kunpa tämä jo loppuisi...
Kunpa tämä jo loppuisi...
Vastaukset 8
Vanhimmat
sangen outua. Miksi luot suojamuuria?
että hän ei tuntisi näin. En kyllä yhtään ihmettelisi...
Olen todella pahoillani! :(
Mulla on myös jo ikävä, mutta en osaa keksiä keinoa sen lievitykseen..
Olen pahoillani kaikesta, vaikket sinä olisikaan hän!
Hän on ihana, mutta joku estää... :/
unohdan en...
-Mikä estää? Ihmettelen todella.
niin keksisin keinon ohittaa tämä este... Pitäisi varmaan
kohta ottaa asia rohkeesti puheeksi, koskapa varmaan paljon
pahaa oloa aiheutan. Itselleni ja hänelle :(
Olen kuitenkin edelleen optimisti :)
Hyvät yöt, ihanuus! :)
kirjoitit. Olisin voinut kirjoittaa sanatarkasti noin. Huomaat ystäväni, et ole yksin, tunteeni ovat, sekä tilanteeni kuin sinun kirjoituksestasi. On niin valtava ikävä, tämä kaikki tappaa ja vain odottaa että hän ottaisikin yhteyttä. Mutta jos niin kävisi, haluaisinko sittenkään enää vastaanottaa sitä puhelua? Pelkäisinkö liikaa, taasko pettyisin...? Ehkä senkin uhalla vastaisin, rakkaus on suurin voima. Mutta niin suurta ihmettä ei tapahdu ja se musertaa. On tämä kurjaa, mutta eiköhän me selvitä! :) Voimia sinulle ja kaikkea hyvää!
Tarinan opetus on voinut olla vaikkapa että kaikki ei tykkää kaikista sillä tietyllä tavalla. Ihmiset on hyvin erilaisia ja heidän näkemykset siitä mitä ns. oikea ihastuminen on.
kaipaaja pääkaupunkiseudulta?? Ja kaipailee miestä? T-Mies-
Alkuperäinen on nainen pääkaupunkiseudulta. Kaupungin hulinassa miettii elämän ihmeellisyyksiä! Toivon, että miettiminen joskus loppuisi tai ainakin muuttuisi iloisemmaksi. Ehkä ikävääkin sitten on hyvä itkeä!?