Meillon PAHA olo. TEETTÄKÄÄPÄ REHELLINEN TUTKIMUS. HETI !Että hallisijoiden töppäilystäkö se johtuu.
Miksi KANSAN ääntä
ei saada kuuluviin?
4372
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mitä kaikkea kustannuksia tuo Tiitinen on aikaansaanut eduskunnassa olon aikana. Karmean kaameaa on se rahankäyttö kansalaisten verorahoilla. Eikä kukaan kansanedustaja ota kantaa ja sano stop.
ottaisivat kantaa Tiitisen tekemisiin, koska silloin heidän ei tarvitse julkisesti tehdä itselleen edullisia ja tuottoisia päätöksiä.
Tiitinen on vain kansanedustajien työrukkanen ja likaisen työn tekijä.
Niin pysyy edustajien julkisuuskuva puhtoisena, ainakin he niin uskovat, kun suunnattomassa ylimielisyydessään ja röyhkeydessään pitävät muita ihmisiä täysin sokeina ja mistään mitään ymmärtämättöminä tumpeloina!
näin lyhykäästi sanottuna,veronmaksajain rahoja,ja tässä summassa on vain murto osa.suomalaiset pärjäisivät hienosti jos verorahat käytettäis vain suomessa ja suomalaisten hyväksi
kansanedustajat ovat ryhmäkurilla ja muutenkin luovuttaneet äänestysvaltansa korporaatioille: erilaisille yhteisöille, jotka ajavat omaa etuaan.