ELISAN KYTKYPUHELIMIEN HUOLTO!

Ei oo totta!

Mulla on Elisan kytkyluurina Nokian 6680, nyt se bugittelee jatkuvasti. Olen käyttänyt akkua irti yms mitä sanoivat Nokian huollossa. Ei auta! Eilen yritin viedä puhelimeni Oulun ainoaan Nokia huoltoon Viestimaalle, mutta sanoivat etteivät voi huoltaa Elisan eivätkä muidenkaan kytkypuhelimia elleivät ole heiltä ostettu!

Tilasin omani netistä, joten huollot keskitetty jonnekkin Helsinkiin. Ajatelkaa nyt järjellä! Joku päivitys (mikä todennäköisesti korjaisi bugittelut ja kaatuilemiset) täytyy suorittaa Helsingissä ja sehän kestää sitten 2-3 viikkoa varmaan! Pöljää hommaa. Jos saisin jättää paikalliselle huollolle, saisin kuulemma saman tai huomisen aikana takaisin. Älytöntä asiakkaan kiusaamista tämmöinen Elisalla.

2

1030

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toimii

      Vie lähimpään Elisan myymälään.

      Pakkahuoneenkatu 8
      90100 Oulu
      0504641030
      ark. 9-18
      la 10-14
            
      Isokatu 25
      90100 Oulu
      0503714310
      ark. 9-19
      la 10-16
            
      Nuottasaarentie 1 (Prisma Limingantulli)
      90400 Oulu
      0503714204
      ark. 10-19 pe 10-20
      la 10-16
         

      • pyytää..

        elisalta saa myös vastaavan puhelimen ilmaiseksi lainaksi siksi aikaa kun puhelin on huollossa.
        itsellä oli kerran pari viikkoa anglolla ja sain samanlaisen puhelimen lainaksi.
        oli pakasta vedetty ja uusi akku, joten arvaatte varmaan palautinko oman akun vai sen lainaluurin... :D

        mutta uskomattomalta kuulostaa ettei vois kytkykännyä softata. itse kävin softauttamassa sauniksen kytkykännyn bugien takia hms:ssä ja onnistui ilman ongelmia. tosin se ei ollut sim-lukittu luuri.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      302
      4879
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      138
      3109
    3. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      77
      3102
    4. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      33
      1590
    5. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      228
      1286
    6. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1219
    7. Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?

      Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu
      Ikävä
      79
      1064
    8. Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa

      Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.
      Maailman menoa
      15
      1058
    9. Paskalaista valokuitulakiin

      Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais
      Maailman menoa
      52
      1019
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      1011
    Aihe