Pitäisiko laihduttaa?

..olen 165cm/57-58kg. Mielestäni vähän sais tippua paino. Ehkä 52kg:aan. Mitä mieltä te ootte?
6694
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mielestäni voit laihduttaa sen muutaman kilon. Älä lopeta syömistä, vaan syö hyvin ja liiku sen mukaisesti. Jätä tosin herkut pois ja syö enemmän hedelmiä.

Olet paljon yhyempi ja myöskin painat paljon minua enemmän ja itse koen olevani terve.

Äänestä

ei todella tarvitse! sun painoindeksi on 21 ja se on normaali paino!! kun painoindeksi ylittää 24 voi pianoa hiukan tiputtaa. syöt terveelliseti ja liikut, mutta älä ala millekkään laihduttamaan :) hyvää talvea!

Äänestä

Mä oon sua muutaman sentin pitempi, mut paino on sama. Mä tahtoisin laihduttaa just johonki 50-52 kiloon ... Tänään en oo syöny mitään paitsi leivän, ja join kupin kahvia. Ei oo maistunu, ku peilistä kattoo hirvee monsteri.

Äänestä

anorektikoilta?! Täällä kaikilla on SAIRAS käsitys terveestä ja hoikasta.

Sä oot just nyt hyvä.

Äänestä

ei todellakaa kannata laihuttaa. mä oon alipainonen ja voin sanoo ettei oo kauheen mukavaa ku ihmiset katsoo pitkään ja sanoo että oon tosi tyhmä ku en osaa syödä. mulla on myös paljon terveydellisiä ongelmia alipainon takia: mulla on osteoporoosi, saattaa olla etten ikinä saa lapsia jne. eikä muutenkaa oo mukavaa ollaa laiha. joten olkaa ihmiset tyytyväisiä siihen millasia ootte, ei se paino oo elämän pääasia. voi kuulostaa hölmöltä ku anorektikko sanoo noin, mutta mä oon tajunnu jo jotai asioita! pärjäile

Äänestä
  • ...ala laihduttaa.Mä olin ennen anoreksiaan sairastumista sun kokoinen ja miehet suorastaan jumaloi mun kroppaa.(niin,nyt pitäis varmaan vaihtaa nicciä)Nyt olen mieheni ja monien muidenkin ihmisten mielestä todella sairaan näköinen(olen kans 165cm ja paino vaihtelee 41-45kg:aan).En tiedä,jos sitten pystyt pitämään sen 52 kilon painon ja olet sen kokoisena tyytyväisempi niin ei siinä mitään mutta tätä tautia en toivoisi kenellekään.Yhtä helvettiä ja taistelua... :(

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mä... kirjoitti:

..olen 165cm/57-58kg. Mielestäni vähän sais tippua paino. Ehkä 52kg:aan. Mitä mieltä te ootte?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu